89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
III NAUKOWY CZWARTEK

 

III NAUKOWY CZWARTEK

12 stycznia 2023 r. w Audytorium odbył się kolejny wykład popularnonaukowy z cyklu NAUKOWE CZWARTKI. Wykład na temat „W świecie liczb. Statystyka na co dzień” wygłosiła Pani dr hab. Beacie Stachowiak-Panske, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Prodziekan ds. Kształcenia, Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie. Wykładu wysłuchali uczniowie klas III.

Dziękujemy Pani prof. Beacie Stachowiak-Panske


 
BOŻE NARODZENIE 2022

 

 
KLASOWE SPOTKANIA WIGILIJNE

 

KLASOWE SPOTKANIA WIGILIJNE

 

Po dwuletniej przerwie udało się wrócić do tradycji wspólnego świętowania. Dziś cała szkoła pachniała domowym barszczem, mandarynkami, pysznym ciastem. Z każdej sali dobiegały cichutkie dźwięki kolęd. Wewnątrz, magicznie błyskały choinkowe lampki. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły też podarki, którymi obdarowali się uczniowie. Nie zabrakło również prezentów ufundowanych przez Radę Rodziców, które wręczała Dyrekcja w towarzystwie sympatycznych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Mateusza Szczepańskiego i Moniki Prądzińskiej. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie na najładniejszy stroik oraz klasy, które zdobyły największą liczbę głosów w konkursie na wystrój sali oraz uzyskali najlepsze wyniki w quizie świątecznym. Była to również okazja do złożenia sobie życzeń.

Dzisiejsza, magiczna atmosfera świadczyła o tym, że święta zbliżają się dużymi krokami.


 
STRATEGIA NA RZECZ MŁODZIEŻY

 

Strategia na rzecz młodzieży

 

17 i 18 grudnia 2022 r. dwóch uczniów z naszej szkoły tj. Paweł Pestka z 3 TBO i Miłosz Ziółtkowski z 3 TPM miało okazje uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do opracowania strategii na rzecz młodzieży prowadzonych przez dr Bartłomieja Kołsuta z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podstawowym efektem projektu będzie projekt strategii na rzecz młodzieży Gminy Miejskiej Chojnice, czyli dokumentu wyznaczającego priorytety polityki młodzieżowej w mieście. Będzie to jeden z pierwszych takich dokumentów w skali kraju i będzie mógł służyć również innym młodzieżowym radom i samorządom, jako dobra praktyka.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

P. Pestka


 
NAUKOWY CZWARTEK

 

II NAUKOWY CZWARTEK

 

15 grudnia 2022 r. w Audytorium odbył się kolejny drugi już wykład popularnonaukowy z cyklu NAUKOWE CZWARTKI. Wykład nt. Rok 2022 „Rokiem Johanna Daniela Titiusa” poprowadził nasz Absolwent Pan dr Przemysław Zientkowski Adiunkt badawczo-dydaktyczny na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego w Bydgoszczy.

Dnia 27 grudnia 2021 r. Rada Miejska w Chojnicach podjęła uchwałę w sprawie ogłoszenia roku 2022 w Chojnicach „Rokiem Johanna Daniela Titiusa” w 250-lecie ogłoszenia Reguły Titiusa – Bodego.

Johann Daniel Titius urodził się w 1729 r. w Chojnicach – w ówczesnych Prusach Królewskich. Był astronomem, fizykiem i biologiem, znanym przede wszystkim jako współtwórca reguły Titiusa-Bodego, dotyczącej średniej odległości planet w Układzie Słonecznym.

Mając na celu upamiętnienie tak wszechstronnie wybitnego naukowca jakim był Titius oraz przybliżenie jego postaci wykładu wysłuchali uczniowie klas III.

 

Dziękujemy Panu dr Przemysławowi Zientkowskiemu


Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2022 08:40
 
UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO SKRZYDŁA BUDYNKU

 

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO SKRZYDŁA BUDYNKU
CENTRUM NAUK TECHNICZNYCH

 

9 grudnia 2022 r. był w naszej szkolne czasem niezwykłym i uroczystym. Tego dnia, oficjalnie, zostało oddane do użytku nowe skrzydło budynku Centrum Nauk Technicznych. Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście oraz Dyrektor szkoły Adam Krause wraz Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Mateuszem Szczepańskim. W naszej szkole zagościli między innymi przedstawiciele władz państwowych, powiatowych, miejskich, gminnych, również dyrektorzy szkół i placówek dla których organem prowadzącym jest Powiat Chojnicki oraz wielu, wielu innych. Podczas gali odbywającej się w nowym audytorium, prelegenci przywołali mnóstwo miłych wspomnień. Podczas swojej przemowy zarówno Pan Starosta Marek Szczepański, jaki Poseł na Sejm RP Pan Aleksander Mrówczyński zdradzili także plany związane z dalszym rozwojem naszej placówki. Uwieńczeniem gali było podpisanie Aktu Erekcyjnego oraz umieszczenie w ścianie Audytorium Kapsuły Czasu. Po uroczystości zaproszeni goście mogli podziwiać wystawę, prezentującą fotografie szkoły od momentu powstania do czasów obecnych.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom
oraz osobom zaangażowanym  w przygotowanie tej uroczystości
za uczynienie tego dnia wyjątkowym.


Poprawiony: niedziela, 18 grudnia 2022 14:55
 
PODZIĘKOWANIE

 

CHARYTATYWNY KIERMASZ - PODZIĘKOWANIE

 

W imieniu Oliwii Stanke oraz jej mamy dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację kiermaszu ozdób świątecznych. Dzięki udziałowi naszych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz Pracowników Centrum Nauk Technicznych udało nam się zebrać: 4086,29 zł. Zgromadzone środki zostały już przekazane na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, na konto Oliwii Stanka.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom,
dzięki Wam Oliwka jest o krok bliżej do większej sprawności.


 
MIKOŁAJKI 2022

 

WSPOMINAMY MIKOŁAJKI 2022

 

6 grudnia 2022 r. ten dzień zaczęliśmy od ustalenia planu odwiedzin, aby każdy dostał swoje słodycze od Mikołaja. Nie było to łatwym zadaniem, ponieważ czasu mieliśmy niewiele. Jednak i jego pomocnicy zawsze sobie poradzą! Uczniowie podpisywali klasowe zdjęcia do kapsuły czasu. Przed wejściem do klas bardzo głośno dzwonił dzwon. Mikołaj upewniał się pytając nauczycieli czy klasa była grzeczna. Otrzymanie cukierków nie było takie łatwe. Młodzież musiała zaśpiewać chociaż kawałek wybranej przez większość kolędy. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Mikołaj pozował także do wspólnych zdjęć. W ten sposób minął nam cały mikołajkowy dzień.

Wiktoria Jażdżewska


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 39

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.