89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
SKRÓCONE LEKCJEW związku z falą upałów, od dnia 14 czerwca 2019 r. (piątek)
do 18 czerwca 2019 r. (wtorek) na podstawie decyzji Pana Starosty Chojnickiego (pismo nr ES.4323.56.2019) lekcje w szkole będą skrócone do 30 min.
Harmonogram lekcji wg skróconego scenariusza w załączeniu.

Dyrektor szkoły
Adam Krause

 

 

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2019 12:55
 
Bezkonkurencyjni w plażówce

Zakończyła się Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej. Nasza szkoła była gospodarzem tych rozgrywek, jednak nie okazaliśmy się zbyt gościnni. Zarówno w turnieju dziewcząt , jak i chłopców to właśnie nasze szkolne drużyny, wygrywając wszystkie mecze zdobyli zwycięstwo. Chłopcy zagrali w składzie: Mateusz Remus, Kamil Ossowski i Tomasz Kukliński. Natomiast dziewczęta, to nasze tegoroczne maturzystki Weronika Krajewska i Wiktoria Kruszczyńska, które broniły mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku. Obie drużyny będą reprezentowały powiat chojnicki w półfinale wojewódzkim.

Wielkie gratulacje i powodzenia !!!

 
TRIATHLONOWA SZTAFETA TECHNIKUM NR 1

Triathlon Marbruk Charzykowy to największa imprez sportowa w naszym regionie, gdzie rok rocznie startuje ok 1000 uczestników, w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Jest to dyscyplina, w której zawodnik musi się wykazać umiejętnością pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. W tegorocznej edycji ( 9 czerwca) do grona licznie startujących absolwentów i nauczycieli dołączą uczniowie naszej szkoły. Swój debiut zaliczą startując w sztafecie i łącznie będą mieli do pokonania 56,5 km. I tak Jan Kuczkowski przepłynie 950 m , Radosław Rocławski przejedzie rowerem 45 km i zakończy Robert Krauze biegnąc 10,55 km. Łączny czas zdecyduje o miejscu na mecie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia

Współorganizować imprezę będzie wzorem lat ubiegłych liczne grono wolontariuszy z naszej szkoły, a w tym roku oprócz pracy wolontariackiej będę z pewnością mocno kibicować naszej szkolnej drużynie. https://triathloncharzykowy.pl/

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 07:55
 
!!! HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI !!!

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI
(szczegóły kliknij zdjęcie)

23 maja 2019 r.
(czwartek) godz. 16:30

Uwaga: Pozostali nauczyciele od 16:45 - 17:45 przebywają w pokoju nauczycielskim, ewentualne spotkana indywidualne z rodzicami mogą odbywać się w sali 27.

 
UROCZYSTE WRĘCZENIE ŚWIADECTW UCZNIOM KLAS MATURALNYCH

 


„Są chwile, w których musisz zmienić świat,
na przekór mimo jego wad.
To życie przecież w końcu Twoje jest,
marzenia spełnisz jeśli chcesz (…)

Ty możesz wszystko, możesz wszystko,
gdy bardzo tego chcesz.
Dziś zmienić przyszłość, zmienić wszystko,
bo bardzo tego chcesz (…)”

Słowami piosenki zespołu Tabb & Sound'n'Grace „Możesz wszystko” rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. Nie był to przypadkowy repertuar, ponieważ w tym roku główne przesłanie skierowane do przyszłych absolwentów, to uświadomienie młodym ludziom, że w „dorosłym życiu” trzeba wierzyć we własne możliwości i wytrwale dążyć do realizacji postawionych sobie celów.

Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor szkoły Adam Krause, który w swym przemówieniu do naszej młodzieży podkreślał, że świat stoi przed nimi otworem i ma nadzieję, że wszystko to, czego nauczyli się w tej szkole, wykorzystają w realizacji swoich życiowych planów. Dyrektor kilkakrotnie przypominał przyszłym absolwentom, że drzwi naszej szkoły są dla nich zawsze otwarte. Prosił, aby nie zapomnieli o swojej szkole, o swoich nauczycielach i wychowawcach i odwiedzali ją jak najczęściej. Na koniec życzył wszystkim „połamania pióra” na egzaminie maturalnym. Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców pan Piotr Kosobucki.

Kolejnym punktem uroczystości, niewątpliwie najważniejszym, było wręczono świadectw uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Po świadectwach przyszła pora na dyplomy za różne formy aktywności szkolnej. W tym roku pierwszy raz została wręczona Złota Tarcza Wzorowego Absolwenta, którą otrzymał Jan Kuczkowski, uczeń klasy IV TMM. Jak co roku, za udział w różnych formach rywalizacji sportowych, za wylany pot, za wytrwałość i poświęcenie doceniono również sportowców.

Po tej części przyszedł czas na przemowy uczniów klas trzecich oraz maturzystów. W tym momencie ze sceny padło wiele szczerych i ciepłych słów skierowanych do wychowawców oraz nauczycieli.

Punktem końcowym uroczystości było wręczenie świadectw pozostałym uczniom oraz wykonanie pamiątkowych fotografii.


Drodzy Maturzyści, życzymy Wam, abyście dobrze wykorzystali zdobytą wiedzę w planowaniu swojej życiowej drogi . Wierzymy, że wyniki egzaminu maturalnego będą zgodne z Waszymi oczekiwaniami i pozwolą dostać się na wymarzone kierunki studiów lub dostać się do dobrej pracy.

Powodzenia!!!

 

Poprawiony: piątek, 10 maja 2019 11:24
 
Rozpoczęcie planowych zajęć dydaktycznych


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

w  związku z odwołaniem akcji protestacyjnej od 27 kwietnia 2019 r., informuję, że zajęcia dydaktyczne rozpoczną się od 9 maja 2019 r. (czwartek), według nowego planu lekcji, który zostanie umieszczony w e-dzienniku oraz na stronie internetowej szkoły.

Przypominam, że zgodnie z planem pracy szkoły 29 i 30 kwietnia oraz 2, 6, 7, 8 maja są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktycznych, wyznaczonymi przez dyrektora szkoły i umieszczonymi w harmonogramie pracy szkoły na rok  szkolny 2018/ 2019.


Dyrektor szkoły
Adam Krause
Poprawiony: piątek, 26 kwietnia 2019 13:30
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

 


Drodzy Absolwenci,

serdecznie zapraszam na uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, która odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o 8.00 na dużej sali gimnastycznej.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły
Adam Krause 

 

Poprawiony: czwartek, 25 kwietnia 2019 09:29
 
ORGANIZACJA ZAJĘĆ OPIEKUŃCZYCH od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r.


ORGANIZACJA ZAJĘĆ OPIEKUŃCZYCH od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r.

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku z brakiem porozumienia informuję, że od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r., w czasie trwania akcji strajkowej w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńcze zgodnie z harmonogramem, który zostanie wywieszony w gablocie przy sekretariacie szkoły w poniedziałek o godzinie 8:00. Zajęcia opiekuńcze rozpoczynać się będą od 8:00 dla wszystkich klas jednocześnie w wyznaczonych salach.

Jednocześnie proszę o bieżące śledzenie informacji dotyczących planowanej akcji strajkowej
w mediach oraz na stronie internetowej szkoły i w e-dzienniku. W przypadku odwołania strajku lekcje będą odbywać się zgodnie z planem o czym wcześnie poinformuję za pośrednictwem
e-dziennika oraz szkolnej strony www.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły
Adam Krause


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 25

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.