89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
UROCZYSTE WRĘCZENIE ŚWIADECTW UCZNIOM KLAS MATURALNYCH

 


„Są chwile, w których musisz zmienić świat,
na przekór mimo jego wad.
To życie przecież w końcu Twoje jest,
marzenia spełnisz jeśli chcesz (…)

Ty możesz wszystko, możesz wszystko,
gdy bardzo tego chcesz.
Dziś zmienić przyszłość, zmienić wszystko,
bo bardzo tego chcesz (…)”

Słowami piosenki zespołu Tabb & Sound'n'Grace „Możesz wszystko” rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. Nie był to przypadkowy repertuar, ponieważ w tym roku główne przesłanie skierowane do przyszłych absolwentów, to uświadomienie młodym ludziom, że w „dorosłym życiu” trzeba wierzyć we własne możliwości i wytrwale dążyć do realizacji postawionych sobie celów.

Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor szkoły Adam Krause, który w swym przemówieniu do naszej młodzieży podkreślał, że świat stoi przed nimi otworem i ma nadzieję, że wszystko to, czego nauczyli się w tej szkole, wykorzystają w realizacji swoich życiowych planów. Dyrektor kilkakrotnie przypominał przyszłym absolwentom, że drzwi naszej szkoły są dla nich zawsze otwarte. Prosił, aby nie zapomnieli o swojej szkole, o swoich nauczycielach i wychowawcach i odwiedzali ją jak najczęściej. Na koniec życzył wszystkim „połamania pióra” na egzaminie maturalnym. Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców pan Piotr Kosobucki.

Kolejnym punktem uroczystości, niewątpliwie najważniejszym, było wręczono świadectw uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Po świadectwach przyszła pora na dyplomy za różne formy aktywności szkolnej. W tym roku pierwszy raz została wręczona Złota Tarcza Wzorowego Absolwenta, którą otrzymał Jan Kuczkowski, uczeń klasy IV TMM. Jak co roku, za udział w różnych formach rywalizacji sportowych, za wylany pot, za wytrwałość i poświęcenie doceniono również sportowców.

Po tej części przyszedł czas na przemowy uczniów klas trzecich oraz maturzystów. W tym momencie ze sceny padło wiele szczerych i ciepłych słów skierowanych do wychowawców oraz nauczycieli.

Punktem końcowym uroczystości było wręczenie świadectw pozostałym uczniom oraz wykonanie pamiątkowych fotografii.


Drodzy Maturzyści, życzymy Wam, abyście dobrze wykorzystali zdobytą wiedzę w planowaniu swojej życiowej drogi . Wierzymy, że wyniki egzaminu maturalnego będą zgodne z Waszymi oczekiwaniami i pozwolą dostać się na wymarzone kierunki studiów lub dostać się do dobrej pracy.

Powodzenia!!!

 

Poprawiony: piątek, 10 maja 2019 11:24
 
Rozpoczęcie planowych zajęć dydaktycznych


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

w  związku z odwołaniem akcji protestacyjnej od 27 kwietnia 2019 r., informuję, że zajęcia dydaktyczne rozpoczną się od 9 maja 2019 r. (czwartek), według nowego planu lekcji, który zostanie umieszczony w e-dzienniku oraz na stronie internetowej szkoły.

Przypominam, że zgodnie z planem pracy szkoły 29 i 30 kwietnia oraz 2, 6, 7, 8 maja są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktycznych, wyznaczonymi przez dyrektora szkoły i umieszczonymi w harmonogramie pracy szkoły na rok  szkolny 2018/ 2019.


Dyrektor szkoły
Adam Krause
Poprawiony: piątek, 26 kwietnia 2019 13:30
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

 


Drodzy Absolwenci,

serdecznie zapraszam na uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, która odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o 8.00 na dużej sali gimnastycznej.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły
Adam Krause 

 

Poprawiony: czwartek, 25 kwietnia 2019 09:29
 
ORGANIZACJA ZAJĘĆ OPIEKUŃCZYCH od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r.


ORGANIZACJA ZAJĘĆ OPIEKUŃCZYCH od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r.

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W związku z brakiem porozumienia informuję, że od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r., w czasie trwania akcji strajkowej w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńcze zgodnie z harmonogramem, który zostanie wywieszony w gablocie przy sekretariacie szkoły w poniedziałek o godzinie 8:00. Zajęcia opiekuńcze rozpoczynać się będą od 8:00 dla wszystkich klas jednocześnie w wyznaczonych salach.

Jednocześnie proszę o bieżące śledzenie informacji dotyczących planowanej akcji strajkowej
w mediach oraz na stronie internetowej szkoły i w e-dzienniku. W przypadku odwołania strajku lekcje będą odbywać się zgodnie z planem o czym wcześnie poinformuję za pośrednictwem
e-dziennika oraz szkolnej strony www.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły
Adam Krause


 
DRZWI OTWARTE - podsumowanie

6 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Chojnicach, jak co roku o tej porze, otworzyliśmy drzwi dla młodzieży, która planuje kontynuować u nas naukę. Podobnie jak w latach ubiegłych, całemu przedsięwzięciu przyświecało hasło, które związane było z całą organizacją drzwi otwartych. W tym roku zaprosiliśmy wszystkich, niezdecydowanych jeszcze, przyszłych absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych , aby Z NAMI POUKŁADALI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ. Głównym elementem stały się puzzle, które pojawiły się przed każdą pracownią . Uczestnicy drzwi otwartych zostali również włączeni do wspólnej zabawy, ponieważ każda grupa zwiedzających, a było ich 18, musiała sprostać wyzwaniom, które postawili młodzieży opiekunowie poszczególnych pracowni zawodowych. Za każde pozytywne rozwiązanie grupa otrzymywała kolejny element układanki, który w finalnym efekcie stworzył fotografię, miejsca w szkole, które uczniowie mieli okazję zobaczyć.

Poza poszczególnymi punktami zwiedzania, nasi goście mieli również okazję porozmawiać z uczniami, absolwentami oraz nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących. Poza tym, każdy mógł spróbować swoich sił jako operator drona
i „polatać” na symulatorze.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych drzwi otwartych serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę i liczymy na to, że pomogliśmy, choć w niewielkim stopniu, rozwiać Wasze wątpliwości i mamy nadzieję, że to z nami poukładacie swoją przyszłość.

 
Biegali i wskoczyli na II miejsce

II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Biegach Przełajowych dla drużyny naszego Technikum. Zespół składał się z pięciu najlepszych szkolnych biegaczy, gdzie każdy z nich miał do pokonania dystans 1500m. Miejsca na mecie decydowały o punktach dla drużyny. Najszybszym z naszej ekipy okazał się Robert Krauze, który indywidualnie zajął II miejsce, a tym samym zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. Finał ten odbył się w Człuchowie, gdzie Robert wbiegł na metę na bardzo dobrym 11 miejscu – Gratulacje!!! Kolejni z naszej drużyny, to Patryk Wirkus, Szymon Krieger, Radosław Rocławski i Dawid Motylewski. Gratulacje i powodzenia w kolejnych biegowych zmaganiach.

 
Grali w siatkówkę

Nasza szkoła była gospodarzem turnieju siatkarskiego w ramach Licealiady na etapie miejskim. Zarówno drużyna chłopców , jak i dziewcząt zajęła II miejsce w swojej grupie, co nie dało awansu do dalszych rozgrywek. Mimo ogromnego zaangażowania, tym razem nasz przeciwnik okazał się lepszy. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i nie przestajemy trenować, gdyż przed nami szansa na rewanż w siatkówce plażowej.

 
Międzyszkolny Konkurs Szkół Elektronicznych

W dniu 29 marca 2019r. nasza dwuosobowa drużyna (Jacek Dalmer z  kl. 3 TEE i Krzysztof Kusiak z kl. 2 TEE) wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Szkół Elektronicznych dla uczniów szkół elektronicznych woj. pomorskiego.

Konkurs był dwuetapowy, składał się z części testowej oraz praktycznej polegającej na zmontowaniu i polutowaniu elementów układu termostatu elektronicznego na płytce drukowanej.

Nasza drużyna zajęła 3 miejsce spośród 9 szkół biorących udział.Zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 08:48
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 25

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.