89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
MIKOŁAJKI 2019


Poprawiony: środa, 04 grudnia 2019 14:34
 
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

 


HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI


klasy I
3 grudnia 2019 r.
(wtorek)
godz. 16:30
klasy II, III i IV
28 listopada 2019 r.
(czwartek)
godz. 16:00Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 08:23
 
Lekcja z policją

 

W dniach 18,19 listopada w Technikum nr 1 w Chojnicach pani porucznik Anna Kruk z Aresztu Śledczego oraz pan asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach  przeprowadzili lekcje w klasach  drugich  technikum na temat  konsekwencji  prawnych wobec nieletnich, związanych z naruszeniem przepisów prawa w związku z używaniem środków odurzających, substancji psychotropowych oraz środków zastępczych, tzw. dopalaczy.
Policjant omówił takie zagadnienia jak czyn karalny, demoralizacja, podał przy tym różne przykłady. Zwrócił uwagę na to, jakie środki może zastosować Sąd, jakie Policja. Mówił o skutkach prawnych w przypadku prowadzenia samochodu przez osobę nieletnią będącą pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, dopalaczy. Ponadto dokładnie omówił kwestię cyberprzemocy, zwrócił szczególną uwagę  na to, czego nie można umieszczać  w Internecie.
Pani Anna Kruk opowiedziała uczniom na czym polega praca funkcjonariuszy Służby Więziennej, jaką mają rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu, kto ma jaką funkcję w więzieniu.
Ponadto  przedstawiła prezentację pt; "Nie warto ryzykować by trafić do więzienia", odtworzyła film przedstawiający młodych ludzi, którzy złamali prawo i trafili do więzienia. Omówione zostały obowiązki skazanego oraz warunki bytowe jakie stwarza się osobom pozbawionym wolności. Prowadząca  podała przykłady za jakie wbrew pozorom "błahe" przewinienia młodzi ludzie otrzymują wyroki skutkujące pozbawieniem wolności.
Prelekcje  na temat konsekwencji nieprzestrzegania prawa wśród młodzieży spotkała się z dużym zainteresowaniem. Młodzież chętnie zadawała pytania. Lekcje  te miały stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka.

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 17:16
 
101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

8 listopada 2019 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, przygotowanym przez Panią Joannę Barszczewską i Pana Janusza Laskę. Uczniowie zapoznali się z drogą Polski do uzyskania Niepodległości. Wysłuchali wierszy skupionych wokół tematów marzeń o wolności, walki o niepodległość. Zebrani usłyszeli również pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.

O godzinie 11:11 odśpiewany został hymn narodowy, w odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży do włączenia się w akcję #szkoladohymnu będącą kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.


 
UDZIAŁ W AKCJI "#SZKOŁA PAMIĘTA"

 


Listopad to czas refleksji nad sensem życia i przemijaniem. W tym okresie Polacy wspominają zmarłych, odwiedzają groby bliskich. Nasza Szkoła, zainspirowana akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła pamięta”, również włączyła się w obchody upamiętniające tych, którzy już odeszli.

W ramach akcji nasi uczniowie podjęli szereg różnorodnych działań takich jak: uporządkowanie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię, zapalili znicze i posprzątali bezimienne, opuszczone groby. W ramach akcji klasy III TI A oraz klasa III TI B wzięły udział w prelekcji naszego nauczyciela, Pana Kazimierza Jaruszewskiego na temat historii chojnickich nekropolii. Ponadto klasa III TI A podjęła się stworzenia strony internetowej, na której znajdują się informacje dotyczące chojnickich nekropolii oraz lokalnych miejsc pamięci.

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 21:18
 
Lekcja Alkohol - Nie! Dziękuję!

7 listopada w Technikum nr 1 w Chojnicach pan Maciej Gierszewski ze  Straży Miejskiej przeprowadził  zajęcia z młodzieżą  klas III Technikum na temat Alkohol?… Nie! Dziękuję! Czyli kieruję – nie piję!
W trakcie zajęć młodzież  za pomocą alkogogli mogła przekonać się, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej. Te specyficzne „okulary” posłużyły  do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Za pomocą alkogogli uczniowie mogli  doświadczyć tych negatywnych doznań. Ponadto temat został  dokładnie omówiony przez funkcjonariuszy, którzy odwoływali się do wielu przykładów. Dodatkowo prezentowany był  film w którym, przedstawiono wpływ spożywania alkoholu na zdolność prowadzenia samochodu.

 
Niska emisja - lekcja ze Strażą Miejską

W dniach 22,25 października w Technikum nr 1 odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej z klasami drugimi. Zajęcia poprowadziła zastępca komendanta Straży Miejskiej pani Magdalena Reszczyńska.
Tematem spotkania była: Niska emisja – problem do wyeliminowania? – czyli dlaczego powinniśmy segregować śmieci oraz negatywne skutki ich spalania. Celem programu jest uświadomienie uczniom zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska wynikających z użytkowania przestarzałych palenisk węglowych oraz spalania niskogatunkowego opału, a tym bardziej śmieci. Wspomniano również o prawidłowej segregacji odpadów również o tym ,że spalanie śmieci  w domowych piecach to najgorszy sposób na pozbycie się ich. Uczniowie dowiedzieli się jakie substancje są wydzielane podczas spalania i jakie są skutki zdrowotne ich wdychania.

Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 17:47
 
Lekcje o szkodliwości palenia e-papierosów

W Technikum nr 1 odbyły się spotkania młodzieży z panią Iwoną Jażdżewską ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chojnicach na temat e- papierosów. Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. Promocja zdrowia to jeden z priorytetów działań naszej szkoły ujęty w programie wychowawczo- profilaktycznym szkoły.
Czy ten popularny trend jest bezpieczny, co przyciąga, skąd bierze się moda na wapowanie, agresywny marketing, juul – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas prelekcji. Uczniowie usłyszeli o skutkach, szkodliwościach, zjawiskach niebezpiecznych związanych z e- papierosem. Dowiedzieli się, co zawierają dodatki smakowo- zapachowe, jakie są ustalenia prawne, gdzie obowiązuje całkowity zakaz palenia e- papierosów. Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją. Podczas 45 minutowego spotkania uczniowie mieli okazję wypowiadać się oraz  zadawać pytania.
Prowadząca podkreśliła, że e-papierosy mogą uzależniać tak samo jak tradycyjne i negatywnie wpływać na zdrowie. E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
Spotkanie zorganizowane zostało, by młodzież zdała sobie sprawę, że e-papierosy tak samo uzależniają i tak samo negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 29

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.