89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
"Szkoła do hymnu" 2021

 

Kolejny raz nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W ten sposób podkreślamy nasz patriotyzm i świętujemy, szczególnie ważną dla Polaków, rocznicę odzyskania niepodległości.

10 listopada, w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii hymn odśpiewano w mniejszych grupach.

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 20:21
 
SZKOŁA PAMIĘTA 2021

Listopad to czas refleksji nad sensem życia i przemijaniem. W tym okresie Polacy wspominają zmarłych, odwiedzają groby bliskich. Nasza Szkoła, zainspirowana akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod nazwą „Szkoła pamięta”, również włączyła się w obchody upamiętniające tych, którzy już odeszli.

W ramach akcji nasi uczniowie podjęli szereg różnorodnych działań takich jak: uporządkowanie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię, zapalili znicze i posprzątali bezimienne, opuszczone groby.

 
Koło zainteresowań "ŁAZIK"

„ŁAZIK” wraca po prawie dwuletniej przerwie

Po prawie dwuletniej przerwie, tzw. covidowej, wznowiona została trzecia już edycja koła zainteresowań „ŁAZIK”, które powołał do życia w 2014 r. Pan Kazimierz Jaruszewski.
W ostatnich tygodniach zapisało się 11 uczniów. Zajęcia koła realizowane są w wymiarze 1 godz. dydakt./ tyg., co przekłada się najczęściej na sobotni wyjazd raz w miesiącu (4-5 godz. dydakt.). W październiku uczniowie wraz z opiekunem wybrali się na wycieczkę do Kalwarii Wielewskiej.

 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2021 / 2022

 


24 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022. W tajnym głosowaniu, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego, uczestniczyli przedstawiciele trójek klasowych z klas I - IV.
Po komisyjnym przeliczeniu głosów, w obecności Pana Dyrektora, nastąpiło uroczyste przekazanie funkcji nowemu Przewodniczącemu.
W dalszej części zebrania został wyłoniony nowy skład Prezydium, który przedstawiamy niżej:

Przewodniczący: Antoni Ćwikliński – klasa II TI

Zastępca przewodniczącego: Wiktoria Jażdżewska – klasa III INF

Sekretarz: Małgorzata Gierszewska – klasa I TBO

Członek: Paweł Pestka – klasa II TBO

Członek: Bartosz Szypryt – klasa I TSE

Członkowie Rady SU : reprezentanci Trójek Klasowych

10 października Rada Samorządu Uczniowskiego wyłoniła opiekunów samorządu, którzy w tym roku szkolnym będą wspierać młodzież w realizacji „Planu pracy Samorządu Uczniowskiego uczniów Technikum nr 1 w Chojnicach”. W roku szkolnym 2021/2022 zaproszenie do współpracy przyjęły Panie: Izabela Kwaśnik oraz Monika Dykier. Dotychczas rolę opiekuna pełniła Pani Anna Kosmalska, za co serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych planów!

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 października 2021 18:26
 
Projekt ERASMUS+

Projekt ERASMUS+

12 października mieliśmy zaszczyt gościć w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach międzynarodową grupę nauczycieli z takich krajów jak: Turcja, Hiszpania, Portugalia, Słowacja Malta i Polska, która przybyła na zaproszenie Zespołu Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu "Stopping early school leaving as a means for social promotion and labour inclusion” z programu Erasmus+. Podczas wizyty goście wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat systemu edukacji w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia na poziomie ponadpodstawowym w powiecie chojnickim. Prelekcje wygłosili: Starosta Chojnicki Pan Marek Szczepański, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pani Irena Laska, Dyrektor Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach Pan Adam Krause oraz powiatowy konsultant ds. doradztwa zawodowego Pani Alina Urbańska. W dalszej części spotkania, zaproszeni goście w towarzystwie przedstawicieli uczniów oraz nauczycieli języka angielskiego zostali zaproszeni do wspólnego zwiedzania Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach.

Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze Kurowskiej oraz Panu Tomaszowi Łakomskiemu za zorganizowane spotkania. Słowa podziękowania kierujemy również do uczniów, którzy oprowadzali naszych gości, nauczycieli języka angielskiego oraz wszystkich tych, którzy w różny sposób przyczynili się do urzeczywistnienia tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Poprawiony: poniedziałek, 25 października 2021 18:26
 
XLVIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

 

Czternastu uczniów z klas 3TOE, 3IE, 4MEO i 4TMT wzięło udział w piątek 22 października 2021 r. od godziny 9.40 w zawodach XLVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

 

owt


Zawody rozegrane zostały w sali C41, trwały 90 minut i polegały na rozwiązaniu pakietu zadań testowych oraz 3 z 6 zadań otwartych obejmujących dziedziny elektryczno - elektroniczną oraz mechaniczno - budowlaną. Konkurencja jak co roku jest duża, gdyż do olimpiady OWT przystępują uczniowie z większości szkół technicznych a także liceów z obszaru całej Polski.

Wyniki rywalizacji i ewentualne awanse poznamy za około 7 dni.

Życzymy powodzenia!

Organizatorzy etapu szkolnego CNT w Chojnicach

Poprawiony: poniedziałek, 25 października 2021 18:27
 
Badmintonowi wicemistrzowie !!!

Na drugim miejscu zakończyła rozgrywki nasza reprezentacja w powiatowym turnieju badmintona. W składzie naszego technikum w grze singlowej oraz deblu zagrali: Mateusz Miszewski, Sebastian Zblewski i debiutujący Dominik Frąckowiak. Gratulacje !!!

Poprawiony: środa, 20 października 2021 07:32
 
TURNIEJ SZACHOWY

Międzyszkolną rywalizację sportową rozpoczynamy od WICEMISTRZOSTWA. W drodze eliminacji wyłoniono drużynę szachistów w składzie: Patryk Tetzlaff, Julian Szulhan, Damian Kamowski, Dawid Piekarski i Natalia Kortas, która reprezentowała Technikum nr 1 w turnieju powiatowym. Po emocjonujących rozgrywkach na poszczególnych szachownicach wywalczyliśmy drugie miejsce - gratulacje.

Poprawiony: piątek, 08 października 2021 10:09
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 36

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.