89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
Awans do zawodów wojewódzkich

NAJLEPSI w POWIECIE CHOJNICKIM

W dniu 8.11.2022 r odbyły się zawdy Powiatowej Licealiady w Tenisie Stołowym gdzie reprezentacja chłopców zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta po zaciętych pojedynkach zajęły siódme miejsce. Reprezentowali naszą szkołę w kat. dziewcząt: Weronika Hoffman, Daria Kobus, Julia Wiśniewska,

a w kat. chłopców: Julian Szulhan, Jakub Hinc oraz Dominik Frąckowiak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na półfinale wojewódzkim który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim 16.11.2022r.

Powodzenia.

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2022 15:25
 
SŁODKA NIESPODZIANKA

 

Słodka niespodzianka na koniec tygodnia

Koniec tygodnia, na który czekamy z niecierpliwością, okazał się dziś podwójnie miły, ponieważ o godz. 11:10 w szkolnym sekretariacie czekała na nas niespodzianka.
Słodka niespodzianka. Uczniowie oraz nauczyciele zostali poczęstowani pysznymi lodami. Taka przyjemność spotkała nas dzięki Bankowi Żywności w Chojnicach.


Serdecznie dziękujemy za ten miły upominek.


Zachęcamy wszystkich uczniów CNT w Chojnicach do wsparcia Banku Żywności w dniach od 25-26 listopada poprzez działalność wolontariacką, czy też przyłączenie się do zbiórki do koszy, które będą znajdowały się w Chojnickich marketach.

Dziękujemy!


Poprawiony: wtorek, 25 października 2022 18:50
 
I N Ż Y N I E R A L I A POLITECHNIKI BYDGOSKIEJ

 

I N Ż Y N I E R A L I A POLITECHNIKI BYDGOSKIEJ

20 października 2022 r. uczniowie z klasy IV INF i IV IE wyjechali na wykłady i warsztaty organizowane przez Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej.

Informatycy uczestniczyli w zajęciach w ramach bloku: POZNAJ ŚWIAT INŻYNIERA INFORMATYKI STOSOWANEJ, dla elektroników przygotowano blok: POZNAJ ŚWIAT INŻYNIERA AUTOMATYKI, ELEKTRONIKI I ELEKTROTECHNIKI.


Poprawiony: wtorek, 25 października 2022 18:44
 
Dzień Edukacji Narodowej

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

18 września 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Po części oficjalnej najmłodsze klasy wzięły udział w quizie wiedzy o naszej szkole zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1 TI .

Gratulujemy!


Poprawiony: wtorek, 25 października 2022 18:52
 
Środkowopomorskie Forum Innowacji

 

Środkowopomorskie Forum Innowacji

Dnia 12 października 2022r. klasa 4 INF wzięła udział w spotkaniu poświęconemu innowacji w nauce, technologiach i kształceniu, które odbyło się w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach. Organizatorami spotkania byli naukowcy Akademii Pomorskiej z Słupska oraz Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy. Spotkanie skierowane zostało do samorządowców, lokalnych przedsiębiorców oraz uczniów szkół średnich.

Uczelnie zaprezentowały nowoczesne rozwiązania opracowane przez naukowców wraz z firmami, gotowe do komercyjnego wdrożenia w działalności gospodarczej.
Na spotkaniu dyskutowano także nad rozwiązaniami technicznymi dotyczącymi aktualnych problemów społeczno-gospodarczych (ochrona środowiska, sprawniejsza komunikacja i informacja przez aplikacje na telefon).


Poprawiony: wtorek, 25 października 2022 18:52
 
"Poznaj swojego rekrutera"

 

„Poznaj swojego rekrutera”

Nasza szkoła wzięła udział w programie Wojskowego Centrum Rekrutacji "Poznaj swojego rekrutera".

12 i 13 października przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Człuchowie przedstawiał młodzieży warunki, możliwości i zalety wstąpienia w szeregi amii polskiej, ale również wymogi i korzyści płynące ze studiowania na uczelniach wojskowych.


 
Europejski Dzień Języków Obcych

 

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2022 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków obcych w Technikum nr 1 w Chojnicach. Nauczyciele Języków Obcych nowożytnych zorganizowali konkurs, którego celem było podnoszenie poziomu wiedzy dotyczącej zarówno krajów anglo – i niemieckojęzycznych, jak i łaciny. Zadaniem było wybranie 5 sentencji po łacinie i przetłumaczenie je na dowolny język obcy nowożytny. Ocenie podlegała poprawność tłumaczenia, pomysłowość i estetyka wykonania pracy.

Do tegorocznej edycji wpłynęło blisko 200 prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie. Po długich i burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

1. EX AEQUO Kacper Kędziora 2 TPM, Filip Wożyński/Cyprian Olejnik 4 IE

2. EX AEQUO Wiktoria Jażdżewska, Krzysztof Węglewski 2 TI

3. Paulina Kensik 4 BO

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Poprawiony: wtorek, 18 października 2022 19:11
 
XVIII edycja Konkursu Papieskiego

 

XVIII edycja Konkursu Papieskiego

Uczeń Naszej Szkoły Oliwier Sobczak został laureatem XVIII edycji Konkursu Papieskiego poświęconego życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.

Nagrodą był wyjazd do Rzymu. Oliwier w czasie wakacji spędził 8 dni w Rzymie. Największe wrażenie wywarły na nim plac i Bazylika św. Piotra, a w niej grób św. Jana Pawła II.

Przekazał nam zdjęcia z wyjazdu, na których uwiecznił największe zabytki Wiecznego Miasta.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 39

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.