89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

8 listopada 2019 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, przygotowanym przez Panią Joannę Barszczewską i Pana Janusza Laskę. Uczniowie zapoznali się z drogą Polski do uzyskania Niepodległości. Wysłuchali wierszy skupionych wokół tematów marzeń o wolności, walki o niepodległość. Zebrani usłyszeli również pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.

O godzinie 11:11 odśpiewany został hymn narodowy, w odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży do włączenia się w akcję #szkoladohymnu będącą kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.


 
UDZIAŁ W AKCJI "#SZKOŁA PAMIĘTA"

 


Listopad to czas refleksji nad sensem życia i przemijaniem. W tym okresie Polacy wspominają zmarłych, odwiedzają groby bliskich. Nasza Szkoła, zainspirowana akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła pamięta”, również włączyła się w obchody upamiętniające tych, którzy już odeszli.

W ramach akcji nasi uczniowie podjęli szereg różnorodnych działań takich jak: uporządkowanie grobów osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię, zapalili znicze i posprzątali bezimienne, opuszczone groby. W ramach akcji klasy III TI A oraz klasa III TI B wzięły udział w prelekcji naszego nauczyciela, Pana Kazimierza Jaruszewskiego na temat historii chojnickich nekropolii. Ponadto klasa III TI A podjęła się stworzenia strony internetowej, na której znajdują się informacje dotyczące chojnickich nekropolii oraz lokalnych miejsc pamięci.

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 21:18
 
Lekcja Alkohol - Nie! Dziękuję!

7 listopada w Technikum nr 1 w Chojnicach pan Maciej Gierszewski ze  Straży Miejskiej przeprowadził  zajęcia z młodzieżą  klas III Technikum na temat Alkohol?… Nie! Dziękuję! Czyli kieruję – nie piję!
W trakcie zajęć młodzież  za pomocą alkogogli mogła przekonać się, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej. Te specyficzne „okulary” posłużyły  do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Za pomocą alkogogli uczniowie mogli  doświadczyć tych negatywnych doznań. Ponadto temat został  dokładnie omówiony przez funkcjonariuszy, którzy odwoływali się do wielu przykładów. Dodatkowo prezentowany był  film w którym, przedstawiono wpływ spożywania alkoholu na zdolność prowadzenia samochodu.

 
Niska emisja - lekcja ze Strażą Miejską

W dniach 22,25 października w Technikum nr 1 odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej z klasami drugimi. Zajęcia poprowadziła zastępca komendanta Straży Miejskiej pani Magdalena Reszczyńska.
Tematem spotkania była: Niska emisja – problem do wyeliminowania? – czyli dlaczego powinniśmy segregować śmieci oraz negatywne skutki ich spalania. Celem programu jest uświadomienie uczniom zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska wynikających z użytkowania przestarzałych palenisk węglowych oraz spalania niskogatunkowego opału, a tym bardziej śmieci. Wspomniano również o prawidłowej segregacji odpadów również o tym ,że spalanie śmieci  w domowych piecach to najgorszy sposób na pozbycie się ich. Uczniowie dowiedzieli się jakie substancje są wydzielane podczas spalania i jakie są skutki zdrowotne ich wdychania.

Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 17:47
 
Lekcje o szkodliwości palenia e-papierosów

W Technikum nr 1 odbyły się spotkania młodzieży z panią Iwoną Jażdżewską ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chojnicach na temat e- papierosów. Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. Promocja zdrowia to jeden z priorytetów działań naszej szkoły ujęty w programie wychowawczo- profilaktycznym szkoły.
Czy ten popularny trend jest bezpieczny, co przyciąga, skąd bierze się moda na wapowanie, agresywny marketing, juul – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas prelekcji. Uczniowie usłyszeli o skutkach, szkodliwościach, zjawiskach niebezpiecznych związanych z e- papierosem. Dowiedzieli się, co zawierają dodatki smakowo- zapachowe, jakie są ustalenia prawne, gdzie obowiązuje całkowity zakaz palenia e- papierosów. Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją. Podczas 45 minutowego spotkania uczniowie mieli okazję wypowiadać się oraz  zadawać pytania.
Prowadząca podkreśliła, że e-papierosy mogą uzależniać tak samo jak tradycyjne i negatywnie wpływać na zdrowie. E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
Spotkanie zorganizowane zostało, by młodzież zdała sobie sprawę, że e-papierosy tak samo uzależniają i tak samo negatywnie wpływają na zdrowie jak papierosy tradycyjne.

 
!!! Szachowe mistrzostwo !!!

Szachy drużynowe, to jedna z dyscyplin sportowych wpisanych w kalendarz rozgrywek międzyszkolnych. Drużyna składa się z czterech zawodników i musi to być drużyna mieszana. Nasza reprezentacja z roku na rok prezentuje się coraz lepiej. Ogromnym sukcesem było tegoroczne zwycięstwo w turnieju powiatowym oraz organizacja i udział w półfinale wojewódzkim. Ku ogromnej radości również na tym etapie zwycięstwo wywalczyła nasza drużyna, wielokrotnie dając mata przeciwnikom. Dalsze zmagania to już finał wojewódzki, gdzie przy szachownicach zasiadło sześć najlepszych drużyn z województwa pomorskiego. Turniej rozegrano w Kwidzynie i nie było łatwo, a walka toczyła się o każdego pionka na szachownicy. Były mecze wygrane , były remisy ale też porażki. Teraz z bagażem doświadczeń doskonalimy zagrywki szachowe przed kolejnym turniejem. Skład naszej znakomitej reprezentacji to: w roli lidera, na pierwszej szachownicy Patryk Tetzlaff, na drugiej Filip Rymon Czarnowski, i na kolejnych Dawid Piekarski oraz Patrycja Frymark.

Wielkie Gratulacje !!!

Poprawiony: poniedziałek, 28 października 2019 10:56
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystego apelu z udziałem wszystkich uczniów i pracowników szkoły, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a zatem życzymy im wytrwałości w swoich przyrzeczeniach. Dyrektor natomiast w swoim wyjątkowo krótkim przemówieniu podkreślił, że to szkoła jest dla ucznia, a nie odwrotnie. Ten dzień to okazja aby podziękować wszystkim pracownikom szkoły , życzyć im samej radości i satysfakcji z efektów swojej pracy. Było też coś na wesoło w postaci rywalizacji nauczyciele kontra uczniowie i tym razem (wyjątkowo) uczniowie górą. Gratulacje !!!

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 11:04
 
Podium w badmintonie

Powiatowy turniej w badmintonie odbył się 9 października z udziałem naszej męskiej reprezentacji w składzie Mateusz Miszewski i Sebastian Zblewski. Pojedynki między drużynami toczyły się w grze pojedynczej i w deblu, a każdy zdobyty punkt miał ogromne znaczenie. Walka do ostatniej lotki dała naszej reprezentacji najniższy stopień podium. Gratulacje !!! i liczymy na więcej już za rok.

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 11:01
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 25

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.