89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
Zbiórka żywności

 

Zbiórka żywności

 

25 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności w Chojnicach. Naszym Wolontariuszom w składzie: Kołucki Łukasz 4TM, Hamerski Maksymilian 4TM, Łangowski Szymon 1TMS, Mateusz Szczepański 3TPM, Gracjan Hajdasz 3 TPM, Wiktor Potracki 1TMS, Oliwer Wałdoch 1TPI , Natan Grygiel 1TPI, Alex Mateja 1TMS, Lewiński Franciszek 1TMS, Szymon Graban 1TMS, Karol Kierski 2TMC, Julia Glamowska 3TPM oraz opiekunowi Pani Monice Dykier, serdecznie dziękujemy.


Poprawiony: niedziela, 27 listopada 2022 13:37
 
"World Skills Poland"

 

"World Skills Poland"

23 listopada 2022 r. nasi uczniowie wraz z uczniami Technikum nr 2 wybrali się na wystawę połączoną z międzynarodową rywalizacją "World Skills Poland" zorganizowaną w trójmiejskiej AmberExpo. WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe.

Uczniowie wraz z opiekunami: Bartłomiejem Bankert i Leszkiem Kuczkowskim podziwiali zmagania uczestników rywalizujących w konkurencjach: architektury krajobrazu, budownictwa, cukiernictwa, florystyki, frezu CNC, fryzjerstwa, gotowania, instalacji elektrycznych, meblarstwa, mechatroniki, spawalnictwa i technologii mody.


 
Zastosowanie biologii w różnych dziedzinach życiach

 

Zastosowanie biologii

 

Na lekcjach biologii uczniowie z Centrum Nauk Technicznych zastosowali metodę projektu przy realizacji tematu: Zastosowanie biologii w różnych dziedzinach życiach. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy I TBO, którzy samodzielnie zrealizowali zadania przygotowane przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń. Umiejętności związane z tą metodą polegały na: sformułowaniu problemu, sformułowaniu celu oraz skorzystaniu z różnych źródeł informacji. Uczniowie po zrealizowaniu projektu zaprezentowali wyniki swojej pracy w postaci 7 plansz dydaktycznych, na których zawarte są użyteczne informacje oraz zdjęcia dotyczące zastosowania biologii w medycynie, farmakologii, kosmetologii, w ochronie środowiska, kryminalistyce, psychologii, w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie oraz do produkcji środków czystości.


Poprawiony: piątek, 25 listopada 2022 08:05
 
Spotkanie profilaktyczne

 

Spotkanie profilaktyczne

 

23 listopada wszystkie klasy drugie wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym na temat uzależnień od wyrobów tytoniowych oraz e-papierosów. Spotkanie poprowadziła Pani Iwona Jażdżewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach. Dziękujemy Pani Jażdżewskiej za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę.


Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2022 08:26
 
47 Olimpiada Języka Angielskiego

 

47 Olimpiada Języka Angielskiego

 

4 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny 47 Olimpiady Języka Angielskiego, w której udział wzięło 32 uczniów. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 9 stycznia 2023 r. awansowali: Dawid Ciepliński i Adam Badtke.

Zwycięzcom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów !!!


Poprawiony: niedziela, 20 listopada 2022 19:57
 
"SZKOŁA DO HYMNU" 2022

 

Kolejny raz nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W ten sposób podkreślamy nasz patriotyzm i świętujemy, szczególnie ważną dla Polaków, rocznicę odzyskania niepodległości.

10 listopada, w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości odbył się uroczysty Apel. O symbolicznej godzinie 11:11 społeczność szkolna odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego”.


 
PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA KLASOWE

 

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA KLASOWE

Składamy serdeczne podziękowania dla Technikum nr 3 w Chojnicach, przede wszystkim Dyrekcji, Opiekunowi oraz czterem sympatycznym dziewczynom z klasy 3 Tfo za możliwość wykonania pamiątkowych  fotografii  klasowych. Dzięki Wam zdobyliśmy piękną pamiątkę, która po wielu latach zyskuje bezcenną wartość. W tym wypadku szczególnie drogą, ponieważ wydrukowane zdjęcia zostaną umieszczone w kapsule czasu, która zostanie zamurowana w ścianie budynku naszej szkoły.

Dziewczyny, dziękujemy za cierpliwość, było nam bardzo miło gościć w murach naszej szkoły.  Życzymy Wam wielu sukcesów na przyszłej ścieżce zawodowej.
Z niecierpliwością czekamy na efekty i polecamy się na przyszłość.


Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2022 19:20
 
ZAGOSPODAROWANIE TERENU WOKÓŁ SZKOŁY

 

ZAGOSPODAROWANIE TERENU WOKÓŁ BUDYNKÓW SZKOŁY

 

Nie tylko samą nauką Kościerska żyje. Ostatni tydzień był bardzo pracowity i owocny, bowiem uczniowie naszej szkoły mieli jedyną i niepowtarzalną okazję, aby  zostawić po sobie pamiątkę na lata w postaci zasadzonego drzewka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z taką pasją i entuzjazmem zaangażowali się w tę akcję. Teraz trzymamy kciuki, aby wszystkie pięknie rosły i zdobiły naszą szkołę.


Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2022 19:20
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 39

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.