89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
Gdański Teatr Szekspirowski - Europejskie Centrum Solidarności

 

Gdański Teatr Szekspirowski - Europejskie Centrum Solidarności

 

15 marca 2023 roku klasy: 3TI i 3TMC wraz z wychowawczyniami: p. M. Mastrolorito, p. A. Kowalkowską i p. A. Arkuszyńską pojechały na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem wyjazdu był udział uczniów w spektaklu pt. „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Z dużym zainteresowaniem młodzież zwiedziła też Europejskie Centrum Solidarności.


Poprawiony: poniedziałek, 27 marca 2023 19:20
 
EDU OFFSHORE WIND – I Edukacyjne Targi Kariery

EDU OFFSHORE WIND – I Edukacyjne Targi Kariery

 

14 marca 2023 r. uczniowie klas III i IV naszej Szkoły wzięli udział w I Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND zorganizowanych w hali AmberEXPO w Gdańsku.

Patronem tej inicjatywy zarażania młodych ludzi PASJĄ do odnawialnych źródeł energii jest Samorząd Województwa Pomorskiego. Wszystko pod parasolem Pomorskiej Platformy Offshore, a konkretnie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej, którego celem jest przygotowanie kadr, które będą w stanie ten przemysł zbudować.

W trakcie tego samego wyjazdu młodzież odwiedziła Szkołę Morską w Gdyni, gdzie miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami symulacyjnymi uczelni kształcącej przyszłych oficerów nawigatorów i mechaników.


Poprawiony: poniedziałek, 27 marca 2023 18:46
 
Podium w Turnieju Szkół Elektronicznych

 

IV Międzyszkolny Turniej Szkół Elektronicznych
w Województwie Pomorskim


15 marca w Gdańsku uczniowie klasy trzeciej Dominik Jopek i Patryk Urbański uczestniczyli w turnieju szkół elektronicznych w Gdańsku. Organizatorem tego współzawodnictwa był SEP w Gdańsku oraz gospodarze Zespół Szkół Łączności w Gdańsku. Turniej składał się z części pisemnej - test z wiedzy dotyczącej SEP i podstaw elektroniki oraz z części praktycznej - montaż i uruchomienie układu elektronicznego. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce na 6 szkól startujących w turnieju. Gratulujemy!.


 
III miejsce w półfinale wojewódzkim

SUKCES NASZYCH SIATKARZY

Wielkim sukcesem zakończyły się rozgrywki piłki siatkowej chłopców - III miejsce w półfinale wojewódzkim . Miejska licealiada odbyła się 3.03.2023 r. tj. piątek nasza szkoła spotkała się w grupie z II LO gdzie wygraliśmy 2:1 i awansowaliśmy do powiatów. Powiaty odbyły się w Brusach 10.03.2023r. tj. piątek. Zagraliśmy dwa zwycięskie mecze 2:0 z T2 w Chojnicach , 2:1 z Brusami awansując do półfinału wojewódzkiego w Starogardzie. W półfinale musieliśmy uznać wyższość szkół z Starogardu przegrywają 0:2 i 1:2 z Kościerzyną

Skład naszej reprezentacji:

Czapiewski Filip , Faryno Natan , Halik Hubert , Kołucki Łukasz , Lipski Dawid , Łącki Hubert , Pastwa Mateusz , Pilacki Filip , Radtke Bartłomiej , Rafiński Fabian ,Stepek Jakub,Teca Mikołaj,Igor Pupka – Lipiński,opiekun Marcin Dobek . GRATULACJE !!!

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2023 11:41
 
Młodzieżowy Sejmik Województwa Pomorskiego

 

III Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego


W poprzednią sobotę uczeń klasy III TBO Paweł Pestka reprezentując nasz region jako radny w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Pomorskiego wziął udział w III Sesji na sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim znajdującym się w Gdańsku. Podczas sesji uczestniczyli tacy goście jak: członek departamentu infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, pani Marianna Palider z Gdańskiego Centrum Równego Traktowania, Kacper Lica - radny Młodzieżowej Rady Miasta Chojnic oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Słupska. W drugiej części sesji zostały przedstawione raporty z pracy komisji oraz oraz projekty uchwał.


Poprawiony: wtorek, 14 marca 2023 09:14
 
Firma KOPEL - wycieczka dydaktyczna

 

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA – firma KOPEL

23 września 2022 r. oraz 15 lutego 2023 r. uczniowie klas III i IV technikum elektrycznego wraz z opiekunami spotkali się z przedstawicielami firmy KOPEL, która po 20 latach nieprzerwanej działalności w branży elektrycznej otworzyła nową siedzibę w Chojnicach przy ul. Zamieście 5.

Podczas pobytu uczniowie zapoznali się ze sprzętem oferowanym przez firmę KOPEL oraz nowoczesnymi rozwiązania w branży elektrycznej.


 
CYKL SPOTKAŃ Z ABSOLWENTAMI TECHNIKUM NR 1

 

SPOTKANIA Z ABSOLWENTAMI TECHNIKUM NR 1

8 lutego 2023 r. w Audytorium odbyło się pierwsze z cyklu Spotkań z Absolwentami Technikum nr 1 w Chojnicach. Uczniowie spotkali się z Panem Andrzejem Ciemińskim Absolwentem Naszej Szkoły, technikiem mechanikiem z rocznika 1988.

Pan Andrzej ukończył Politechnikę Poznańską, Wydział Architektury i Urbanistyki. Obecnie jest architektem miejskim w chojnickim ratuszu.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Ciemińskiemu


 
Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki „POLTELEINFO”

 

 

Kolejne sukcesy naszych informatyków i programistów!


Po etapie szkolnym aż dziewięciu naszych uczniów (Adam Badtke IVTI, Dawid Ciepliński IVTI, Wiktor Gierszewski IV TI, Michał Gołębiewski IV INF, Piotr Malinowski II TPM, Konrad Pepliński II TPM, Daniel Polaszek IV INF, Kamil Rożek IV INF, Oliwier Sobczak IV INF) zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Liderów Telekomunikacji i Informatyki „POLTELEINFO”!, który odbędzie się 10 maca 2023r. w Gdańsku.
Organizatorami olimpiady są: SEP, Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Morski w Gdyni, MEN oraz Partner Energo.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


 

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 lutego 2023 09:12
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 47

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.