89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego 2023

 

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego 2023

 

12 października 2023 r. w audytorium Naszej Szkoły wręczono Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego. Z terenu naszego powiatu stypendia otrzymało 81 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W imieniu Marszałka stypendia wręczył Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Leszek Bonna.


Poprawiony: wtorek, 17 października 2023 07:52
 
„Energia i solidarność energetyczna”

 

Konferencja w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

 

Uczniowie z 2 klas: IV TBO i V BO wraz z opiekunami – 11 października 2023 roku wzięli udział w Konferencji pod hasłem: „Energia i solidarność energetyczna”, która odbyła się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Celem konferencji było przedstawienie dobrych praktyk w zakresie transformacji energetycznej połączonych z prezentacją profesora nauk ekonomicznych – Jerzego Hausera dotyczącą dostępnych technologii oraz źródeł ich finansowania.

Ponadto młodzież wzięła udział w 4 sesjach tematycznych: Energia jako wyzwanie rozwojowe, Transformacja energetyczna, Zielona zmiana w biznesie oraz Finansowanie transformacji.

Uczestnicy doszli do wniosku, że konieczne jest wdrożenie długofalowych działań i inwestycji służących transformacji polskiego ciepłownictwa i ogrzewnictwa oraz poszerzyli swoją wiedzę z zakresu nieodnawialnych oraz odnawialnych źródeł energii.


Poprawiony: wtorek, 17 października 2023 07:30
 
Zbrodnia Pomorska 1939 r.

 

"Zbrodnia Pomorska 1939 r."

 

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 r., uczniowie klasy III Technikum Informatycznego, uczestniczyli w projekcji filmu „Zbrodnia Pomorska 1939 r.” połączonego z prelekcją Pana Mirosława Sprengera z Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas spotkania w Chojnickim Centrum Kultury, uczniowie mogli dowiedzieć się o bezprecedensowej fali terroru, która wraz z rozpoczęciem okupacji niemieckiej w 1939 r. była skierowana przeciwko polskim mieszkańcom Pomorza i która spowodowała śmierć ponad 30 tysięcy Polaków.


Poprawiony: wtorek, 03 października 2023 08:00
 
Międzynarodowy Filmowy Konkurs Historyczny

 

Międzynarodowy Filmowy Konkurs Historyczny
„Patria Nostra”

 

3-osobowa drużyna uczniów Technikum nr 1, w składzie: Kajetan Ebertowski, Mateusz Nowakowski i Stanisław Dominiak zdobyła 19 miejsce w międzynarodowym Filmowym Konkursie Historycznym Patria Nostra (VIII Edycja).

Uczniowie z opiekunem zostali zaproszenie na uroczystą galę finałową, która odbyła się w czwartek 28 września 2023 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Podczas gali uczniowie wysłuchali koncertu, następnie zaprezentowano 20 najlepszych prac konkursowych (w tym naszą). Nagrody rzeczowe laureatom Konkursu wręczała Prezes Fundacji oraz Pomorska Kurator Oświaty.


Poprawiony: wtorek, 03 października 2023 08:02
 
DZIEŃ BUDOWLAŃCA

 

DZIEŃ BUDOWLAŃCA 2023

 

Z okazji Dnia Budowlańca, 25 września w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach odbyło się spotkanie edukacyjne dla młodzieży uczęszczającej do klas budowlanych oraz odnawialnych źródeł energii, nt. nowoczesnych systemów dociepleń pianami poliuretanowymi. Zaproszenie do szkoły przyjęła firma ARPI PUR reprezentowana przez państwa Joannę i Rafała Szczęsnych. Bardzo dziękujemy za ciekawą prelekcję.


Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2023 12:04
 
Europejski Dzień Języków Obcych

 

Europejski Dzień Języków Obcych

„(K)now Chojnice - (Po)znasz Chojnice

W minioną sobotę (23 września) uczniowie Technikum nr 1 wzięli udział w międzyszkolnym turnieju z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych pod hasłem (K)now Chojnice - (Po)znasz Chojnice. Delegacje z chojnickich szkół podstawowych i średnich podzieliły się na grupy. W czasie kiedy - w ramach miejskiej gry terenowej - część zespołu rozwiązywała zagadki dotyczące mniej oczywistych miejsc w Chojnicach, te opisane były w kilku językach obcych, pozostali w tym samym czasie, prezentowali ciekawostki dotyczące historii, kultury, kuchni i języka różnych krajów europejskich. Stoisk przygotowanych przez młodzież było łącznie 10. Wśród nich m.in. Hiszpania, Grecja, Włochy, Szwecja czy Niemcy.

Z przyjemnością informujemy, że drużyna z CNT zdobyła I miejsce.

Uczniom i opiekunom gratulujemy!!!


Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2023 12:13
 
DZIEŃ OTWARTY – firma A1 Sorter

 

DZIEŃ OTWARTY – firma A1 Sorter (REGALUX)

 

15 września uczniowie klasy V technik mechatronik gościli w firmie A1 Sorter, która zorganizowała Dzień otwarty połączony z rekrutacją przyszłych pracowników.

Podczas spotkania z pracownikami firmy uczniowie zapoznali się m. in. z nowoczesnymi urządzeniami zakupionymi przez firmę.


Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2023 12:05
 
WYWIADÓWKA

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI

KLASY I i II


13 września 2023 r.
środa
godz. 16:00

KLASY III - V


14 września 2023 r.
czwartek
godz. 16:00

Poprawiony: wtorek, 12 września 2023 11:09
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 50

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.