89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
KONKURS MATEMATYCZNY

 

Szkolne „Rozgrywki matematyczne” rozpoczęte


30 listopada 2023 r. odbyły się eliminacje konkursu matematycznego "Rozgrywki Matematyczne". Wzięły w nich udział drużyny reprezentujące klasy, w sumie 25 zespołów. Uczniowie zmagali się z zadaniami logiczno - matematycznymi.

Już wkrótce wyniki drużyn, a w środę 15 grudnia 2023 r. odbędą się półfinały oraz finał.


Poprawiony: środa, 13 grudnia 2023 09:17
 
.

 

 
SPOTKANIA Z RODZICAMI

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI


ZAPRASZAMY

30 listopada 2023 r.
czwartek
godz. 16:30

Poprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2023 09:31
 
Świąteczna Zbiórka Żywności

 

Świąteczna Zbiórka Żywności

 

Święta godne, a nie głodne – pod takim hasłem w tym roku ruszyła 27. Świąteczna Zbiórka Żywności. W dniach 24-25 listopada odbyły się Świąteczne Zbiórki Żywności, organizowane przez Banki Żywności. Uczniowie Technikum nr 1 w Chojnicach również aktywnie włączyli się do akcji. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym wolontariuszom, którzy nie zawiedli i spisali się na medal.


Gracjan Hajdasz - IV TPM, Mateusz Szczepański - IV TPM, Nikola Jażdżewska - IV TBO, Mikołaj Czarnowski - IV TBO, Michał Szmalc - IV TI

Dziękujemy!

Pomóc można również za pośrednictwem strony internetowej https://zbiorkazywnosci.pl


Poprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2023 09:14
 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z świąt, które może jeszcze na dobre nie zakorzeniło się w naszym kalendarzu, ale staje się coraz popularniejsze , bo wywołuje w nas pozytywne emocje. Wspomniane święto jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Tak też zrobiliśmy, 21 listopada cała społeczność szkolna dzieliła się tym co dobre i pozytywne. Zachęcamy do obejrzenia TikToka.


 
turniej piłki halowej Red Devils

Turniej piłki halowej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju piłki halowe "Powalcz o ekstraklasę" zorganizowanego przez Red Devils Chojnice w 2 kategoriach klasy I - II oraz starsze. W pierwszej rywalizacji zajęliśmy 6 miejsce zaś w najstarszej grupie czyli typowych reprezentacji szkół ponadpodstawowych zostaliśmy zwycięzcami Turnieju pokonując w meczu finałowym Zespół Szkół w Chojnicach 5-1.

Naszą szkołę reprezentowali : Grupa młodsza: Wiktor Diwan , Filip Knitter , Sebastian Klonowski , Marcel Dobek , Jan Posiaczek , Aleksander Wójcik , Szymon Paliwoda , Błażej Patalas , Nikodem Rydygier , Mikołaj Muzioł , Jakub Kaczyński , Wiktor Nagórski , Klaudiusz Knitter , Damian Narloch , Filip Mosek . Grupa starsza : Adrian Remus , Dominik Narloch , Fabian Rafiński , Hubert Borowa , Jakub Kwasigroch , Joachim Kowalski , Mateusz Spychalski , Szymon Skwierawski , Wiktor Kowalski . Mateusz Migulin .

WIELKIE GRATULACJE !!!

Poprawiony: poniedziałek, 27 listopada 2023 09:14
 
Listopadowe spotkania z ABSOLWENTAMI

 

Za nami dwa kolejne „Spotkania z Absolwentami"
Technikum nr 1 w Chojnicach

 

9 listopada uczniowie spotkali sie z Panem Michałem Maciejewskim, absolwentem technikum elektronicznego z rocznika 2012. W okresie szkolnym wielokrotnie nagradzany za wysokie wyniki w nauce, laureat i finalista wielu ogólnopolskich konkursów z dziedziny elektroniki. Nasz Absolwent studiował automatykę i robotykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w latach 2012-2016, gdzie uzyskał tytuł inżyniera. Obecnie pracuje w firmie ESET Polska Sp. z o. o., która jest lokalnym oddziałem słowackiej firmy ESET. Podczas spotkania pan Michał opowiadał naszym uczniom o tym, że warto się uczyć, ponieważ wiedza zdobyta w technikum przydała mu się podczas studiów, czy również wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych. Wskazywał na to, że elektronik też może zostać programistą, a sama praca ma w sobie więcej pozytywnych aspektów niż negatywnych.

14 listopada młodzież wzięła udział w spotkaniu z Panem dr. Wiesławem Nyncą, absolwentem naszego technikum elektryczno-elektronicznego o profilu elektronika ogólna, z rocznika 1997. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki w obrębie pedagogiki resocjalizacyjnej. Adiunkt Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykładowca PWSH Pomerania w Chojnicach.
W ramach praktyki zawodowej specjalista sądowy w zakresie pedagogiki (pracownik II Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Chojnicach przy Sądzie Okręgowym w Słupsku) oraz nauczyciel w placówce diagnostyczno-resocjalizacyjnej (Schronisko dla Nieletnich w Chojnicach). Nasz gość podzielił się z naszymi uczniami swoimi doświadczeniami z okresu lat szkolnych. Opowiedział także o swoich obecnych doświadczeniach związanych z pracą zawodową.

Obu Panom bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się
z naszymi uczniami wieloma cennymi wskazówkami.


Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2023 10:02
 
Spotkanie z pracodawcami

 

Spotkanie z pracodawcami

 

W piątek, 10 listopada uczniowie klas IV i V kształcący się w zawodach mechanik, elektryk, elektronik spotkali się z Panem Krzysztofem Książkiem specjalistą ds. szkoleń i rekrutacji Gdańskiej Stoczni „Remontowa” im. J. Piłsudskiego. Na spotkaniu zapoznali się z działalnością stoczni oraz uzyskali informacje dotyczące możliwości zatrudnienia i odbycia praktyki lub realizacji stażu.


Poprawiony: środa, 15 listopada 2023 12:09
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 47

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.