89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
WIELKANOC 2024

 

 
NAUKOWY CZWARTEK

 

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY


21 marca 2024 r. przy okazji cyklicznie organizowanego wykładu popularno-naukowego, w ramach „NAUKOWYCH CZWARTKÓW”, dyrektorzy Centrum Nauk Technicznych i Technikum nr 2 podpisali Porozumienie o współpracy z Akademią Kujawsko – Pomorską w Bydgoszczy „Zważywszy na wspólny cel jakim jest budowanie nowej jakości edukacji strony zawierają umowę o partnerstwie i wzajemnej współpracy oraz deklarują niniejszym podjęcie wspólnych działań w zakresie projektowania przestrzeni edukacyjnej i kulturalnej młodzieży”.

Po uroczystym podpisaniu umowy wykład wygłosił Pan doc. inż. Sławomir Dyhid Dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjno – Technicznych Akademii Kujawsko – Pomorskiej. Młodzież Technikum nr 1 wysłuchała wykładu na temat: „Wpływ wody na materię budynku. Mechanizmy działania, skutki pozytywne i negatywne”.


Poprawiony: czwartek, 28 marca 2024 09:08
 
GÓRA ROSZA

 

GÓRA GROSZA


Kolejny już raz społeczność Naszej Szkoły uczestniczyła w akcji pod nazwą "Góra grosza" organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebraliśmy 79,33 kg monet, co stanowi wartość ok. 1281,05 zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, a w szczególności klasie 2 TMT, która zebrała najwięcej kilogramów "groszaków" i tym samym pobiła ubiegłoroczny rekord.


Poprawiony: czwartek, 28 marca 2024 09:07
 
TALENCIAKI 2024

 

Kampania „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”


Jak co roku społeczność Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach brała udział w kampanii społecznej pod nazwą „Szkoły pełne Talentów”. Kampania trwała od 1 września 2023 r. do 5 listopada 2023 r. Za udział w tym przedsięwzięciu Szkoła otrzymała okazałą nagrodę – pomoc dydaktyczną w postaci modelu serca.


Poprawiony: czwartek, 28 marca 2024 09:06
 
EDU OFF SHORE WIND 2024 - finał

 

EDU OFF SHORE WIND 2024 - finał


W dniach 5-6 marca 2024 roku czworo uczniów z klasy IV TI brało udział w wydarzeniu pod nazwą Innowaton Baltic Challenge by Starter, które odbyło się w ramach Gdańskich Edukacyjnych Targów Kariery Edu Off Shore Wind 2024. W ciągu tych dwóch dni uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci projektowali rozwiązania dla wyzwań przygotowanych przez firmy działające w branży morskiej. Wyzwania dotyczyły tematyki związanej z Morzem Bałtyckim, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i czystości Bałtyku. Najciekawsze rozwiązania zostały zaprezentowane na młodzieżowej scenie podczas targów EDU OFFSHORE WIND 2024 i ocenione przez jury. Nagrodą główną był wyjazd studyjny do Brukseli. Uczestniczy pracowali w kilkuosobowych grupach porozumiewając się i prezentując swoje rozwiązania w języku angielskim. Pięć grup z dziesięciu zostało wyróżnionych i prezentowało swoje pomysły na scenie, wśród nich grupa Dominiki Ostrowskiej. Natomiast Wiktor Gierszewski wraz ze swoją grupą zaprojektowali najlepsze rozwiązanie i tym samym wygrali nagrodę główną, czyli wyjazd do Brukseli!

Gratulujemy!


Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2024 09:42
 
Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Dzień Bezpiecznego Internetu


W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku duże wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia uzyskaliśmy od uczniów oraz wychowawców. Prawie każda klasa przygotowała piękny plakat zgodnie z przydzielonym tematem:

Klasy I - Zasady bezpieczeństwa w sieci.

Klasy II - Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?

Klasy III - Jak radzić sobie z dezinformacją?

Klasy IV - Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad.

Klasy V - Co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?

Od kilku dni te niezwykłe prace zdobią korytarze naszej szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie. Wasza kreatywność przerosła nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy nagrodzić wszystkie prace. Zatem w tym tygodniu możecie spodziewać się wizyty przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy przekażą miłą niespodziankę.


Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2024 20:38
 
Pomaganie mamy we krwi

 

„Pomaganie mamy we krwi”


„Pomaganie mamy we krwi” - pod takim hasłem odbyła się kolejna akcja poboru Krwi w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach. Tym razem, podobnie jak w poprzednich edycjach, pokazaliśmy, że pomaganie nie jest nam obce. Tego dnia krew oddało 31 uczniów, którym dziękujemy za okazane dobro.

Dziękujemy również księdzu Sławkowi, który od lat promuje w naszej Szkole akcje mające na celu uwrażliwić młodzież na ideę pomagania drugiemu człowiekowi.


Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2024 20:35
 
NAUKOWY CZWARTEK

 

Kolejny „NAUKOWY CZWARTEK”


22.02.2024 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu w ramach „Naukowych Czwartków”. Nasze zaproszenie przyjął Pan Mariusz Grzempa – kierownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego, autor kilkunastu artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat ochrony przyrody oraz walorów krajobrazowych, historycznych i kulturowych naszego regionu. Wykład dotyczył tematu: „Czy musimy chronić przyrodę i krajobraz nad Jeziorem Charzykowskim?”. Po tej lekcji możemy śmiało odpowiedzieć, że tak. Dowiedzieliśmy się, że zbiornik ten stanowi ważny ekosystem, który w ostatnich latach doświadcza coraz większej antropopresji. Jej postęp możemy spowolnić. Zapoznaliśmy się także z niektórymi założeniami Planu Ochrony Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Dziękujemy za cenne informacje!


Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2024 20:30
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 50

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.