89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
Migracja międzykulturowa ...

 

Konferencja
„Migracja międzykulturowa jako skutek wojny w Ukrainie.
Wyzwania dla polskiego systemu edukacji”.

30 marca w naszej szkole odbyła się konferencja zorganizowana przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku pod nazwą „Migracja międzykulturowa jako skutek wojny w Ukrainie. Wyzwania dla polskiego systemu edukacji”.

Zagadnienia jakie zostały poruszone podczas spotkania dotyczyły między innymi: problemów adaptacji kulturowej i form wsparcia uczniów z Ukrainy, budowania więzi międzykulturowych, sposobów pokonywania trudności językowych, czy też włączania do zespołu klasowego ucznia z Ukrainy. Wykłady oraz panele dyskusyjne przeplatane były występami uczniów, które miały przybliżyć obecnym ukraińską kulturę. W przerwie można było również obejrzeć wystawę ukraińskich strojów ludowych.

 
Spotkanie z Absolwentami Technikum nr 1

 

Kolejne spotkanie z Absolwentami Technikum nr 1

Cykliczne spotkania z absolwentami, które raz w miesiącu odbywają się w naszej szkole, cieszą się coraz większą popularnością. 24 maja mieliśmy okazję gościć naszych dawnych uczniów: Kamila Jantę oraz Radosława Gintera, którzy spotkali się z młodzieżą z klas o profilu: technik informatyk, technik programista, technik odnawialnych źródeł energii, technik elektryk. Starsi koledzy opowiedzieli naszym uczniom o doświadczeniu jakie zdobyli w naszej szkole, jak również o tym, w jaki sposób wiedza zdobyta w szkolnych ławach, pomogła im w realizacji planów zawodowych. Panowie udzielili młodszym kolegom wielu cennych rad, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Jeszcze raz dziękujemy za czas poświęcony naszym uczniom!

 
Pomorska Lekcja Samorządności

 

Pomorska Lekcja Samorządności

22 maja 2023 r. uczniowie klas III TSE oraz III BO wzięli udział w organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku „Pomorskiej Lekcji Samorządności”.
W trakcie pobytu w Urzędzie Marszałkowskim uczniowie spotkali się członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, zwiedzili siedzibę Urzędu, w tym salę obrad Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz zwiedzili z przewodnikiem salę „Polski Niebo” i zapoznali się z historią Gdańska.


 
UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

 

UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2023

Uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chojnicki bardzo poważnie podeszli do tematu Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głównie dlatego, że w każdej z placówek walka toczyła się o 10 tys. zł. Tyle bowiem maksymalnie można było otrzymać na realizację projektu, który uzyskał największą liczbę głosów.
Uczniowie Naszej Szkoły zgłosili projekt pt. „Strefa relaksu”. W ramach tego przedsięwzięcia planujemy zakupić ławki z miejscem na doładowanie m. in. telefonów i innych urządzeń mobilnych. Wszystko ma być umieszczone w holu wejściowym do Szkoły.
17 maja 2023 r. Pan Starosta Marek Szczepański wręczył symboliczne czeki na realizację zaproponowanych przedsięwzięć w szkołach.

 
BEZPIECZNE WAKACJE

 

Akcja Hazard - Nie, dziękuję!

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli 24 maja w spotkaniu z panem Kamilem Osikowskim z Urzędu Celno - Skarbowego, oddział celny w Kwidzynie.

Podczas spotkania dowiedzieli się wielu informacji o pracy w służbie celnej, przemytach, ochronie obrotu towarowego, granicach morskiej, powietrznej i lądowej.

Akcja Hazard - Nie, dziękuję! pod patronatem Ministra Finansów i Ministra Edukacji ma na celu ukazać młodym ludziom, że hazard to nie są żarty, wiąże się z nim mnóstwo negatywnych konsekwencji. Hazard odnajdziemy też w Internecie, w grach komputerowych. Prowadzący przestrzegł młodzież, by nie logowali się na stronach zakazanych przez Ministra Finansów. Największym „uzależniaczem” są też automaty do gry. Osoby niepełnoletnie jako mniej dojrzałe emocjonalnie są najbardziej podatne na uzależnienia. Uświadomił też uczniom, że wpis do rejestru osób skazanych może przekreślić plany na przyszłość, marzenia. W takim rejestrze człowiek figuruje 15 lat.

Pan Osikowski opowiadając o zagrożeniach posłużył się wieloma przykładami z własnej pracy zawodowej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023”.

Dziękujemy Panu Kamilowi Osikowskiemu

 
SPOTKANIA Z ABSOLWENTAMI

 

SPOTKANIA Z ABSOLWENTAMI TECHNIKUM NR 1

10 maja 2023 r. w Audytorium odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkań z Absolwentami Technikum nr 1 w Chojnicach”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać i porozmawiać z Panem Patrykiem Krzywdzińskim oraz Panem Sebastianem Wesołowskim Absolwentami Naszej Szkoły, technikami informatykami z rocznika 2015.

Obaj Panowie ukończyli studia informatyczne i pracują obecnie w polskich i zagranicznych firmach funkcjonujących w branży IT.

Dziękujemy Panom za spotkanie

 
Zakończenie Szkoły klas maturalnych

 

Zakończenie Szkoły klas maturalnych

28 kwietnia 2023 r. podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.

Dyrektor Szkoły Pan Adam Krause po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazał nagrody i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych. Ponadto zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla najlepszych uczniów. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzyny Kołuckiej.
Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas również wizytator KO w Gdańsku Pan dr Damian Nosko, który życzył naszym absolwentom udanego startu w dorosłe życie.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.

Życzymy powodzenia na Maturze
oraz sukcesów na kolejnych etapach życia.

Do zobaczenia w dorosłym życiu,
na innej drodze, na innym szlaku …

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2023 13:45
 
Zmiana planu lekcji

 

 


UWAGA !

Od środy 10 maja 2023 r. obowiązuje zmieniony plan lekcji.

Szczegóły w zakładce PLAN LEKCJI i w e-dzienniku.

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2023 20:33
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 50

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.