89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
ROK KOPERNIKA

 

550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

11 maja 2023 roku w ramach obchodów Roku Kopernika, z okazji 550 rocznicy urodzin wielkiego uczonego w audytorium Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach odbyło się spotkanie organizowane przez Instytut Europejski im. Mikołaja Kopernika Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Filię Kolegium Nauk Stosowanych w Chojnicach. W debacie uczestniczyła młodzież chojnickich szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami oraz Wicestarosta Chojnicki pan Mariusz Paluch, Rektor Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych pani profesor dr hab. Teresa Martyniuk, Prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia profesor SANS dr Anna Szymczak, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Socjologii Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. Janusz Gierszewski, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Chojnickiego pani Irena Laska, dyrektor Zespołu Szkół w Chojnicach pani Małgorzata Gierszewska, dyrektor Centrum Nauk Technicznych pan Adam Krause, dyrektor Chojnickiego Centrum Kultury pan dr Radosław Krajewicz.

Referaty wprowadzające do debaty wygłosili Prorektor ds. Nauki i Współpracy Wyższej Szkoły Gospodarki prof. dr inż. Ryszard Maciołek pt. "Mikołaj Kopernik jako myśliciel renesansowy" oraz dr Magdalena Bergman pt. "Mikołaj Kopernik w kulturze polskiej". Na zakończenie odbył się QUIZ, którego zwycięzcy otrzymali upominki.

 
PLAŻOWKA CHŁOPCÓW

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA

2 miejsce w powiecie chojnickim

Po zaciętych meczach zajęliśmy drugie miejsce w Powiecie Chojnickim na powiatowym turnieju piłki plażowej. Naszą szkołę reprezentowali : Hubert Łącki, Dawid Lipski , Natan Faryno , opiekun – Marcin Dobek.

Gratulacje.

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2023 08:45
 
Jesteśmy "5" szkołą w województwie pomorskim

!!! GRATULACJE !!!

5 miejsce w województwie pomorskim dla T1 Chojnice

Wielkim sukcesem zakończyły się rozgrywki w piłkę nożną chłopców . Nasza szkoła w finale wojewódzkim zajęła 5 miejsce . Naszą szkołę reprezentowali : Adrian Remus , Filip Lemańczyk , Hubert Borowa , Hubert Duch , Joachim Kowalski , Maksymilian Nita , Mateusz Migulin , Mykola Plekh , Piotr Mrugalski , Wiktor Kowalski , opiekun – Marcin Dobek .

!!!WIELKIE GRATULACJE !!!

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2023 13:00
 
Migracja międzykulturowa ...

 

Konferencja
„Migracja międzykulturowa jako skutek wojny w Ukrainie.
Wyzwania dla polskiego systemu edukacji”.

30 marca w naszej szkole odbyła się konferencja zorganizowana przez Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku pod nazwą „Migracja międzykulturowa jako skutek wojny w Ukrainie. Wyzwania dla polskiego systemu edukacji”.

Zagadnienia jakie zostały poruszone podczas spotkania dotyczyły między innymi: problemów adaptacji kulturowej i form wsparcia uczniów z Ukrainy, budowania więzi międzykulturowych, sposobów pokonywania trudności językowych, czy też włączania do zespołu klasowego ucznia z Ukrainy. Wykłady oraz panele dyskusyjne przeplatane były występami uczniów, które miały przybliżyć obecnym ukraińską kulturę. W przerwie można było również obejrzeć wystawę ukraińskich strojów ludowych.

 
Spotkanie z Absolwentami Technikum nr 1

 

Kolejne spotkanie z Absolwentami Technikum nr 1

Cykliczne spotkania z absolwentami, które raz w miesiącu odbywają się w naszej szkole, cieszą się coraz większą popularnością. 24 maja mieliśmy okazję gościć naszych dawnych uczniów: Kamila Jantę oraz Radosława Gintera, którzy spotkali się z młodzieżą z klas o profilu: technik informatyk, technik programista, technik odnawialnych źródeł energii, technik elektryk. Starsi koledzy opowiedzieli naszym uczniom o doświadczeniu jakie zdobyli w naszej szkole, jak również o tym, w jaki sposób wiedza zdobyta w szkolnych ławach, pomogła im w realizacji planów zawodowych. Panowie udzielili młodszym kolegom wielu cennych rad, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Jeszcze raz dziękujemy za czas poświęcony naszym uczniom!

 
Pomorska Lekcja Samorządności

 

Pomorska Lekcja Samorządności

22 maja 2023 r. uczniowie klas III TSE oraz III BO wzięli udział w organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku „Pomorskiej Lekcji Samorządności”.
W trakcie pobytu w Urzędzie Marszałkowskim uczniowie spotkali się członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, zwiedzili siedzibę Urzędu, w tym salę obrad Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz zwiedzili z przewodnikiem salę „Polski Niebo” i zapoznali się z historią Gdańska.


 
UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

 

UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2023

Uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chojnicki bardzo poważnie podeszli do tematu Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głównie dlatego, że w każdej z placówek walka toczyła się o 10 tys. zł. Tyle bowiem maksymalnie można było otrzymać na realizację projektu, który uzyskał największą liczbę głosów.
Uczniowie Naszej Szkoły zgłosili projekt pt. „Strefa relaksu”. W ramach tego przedsięwzięcia planujemy zakupić ławki z miejscem na doładowanie m. in. telefonów i innych urządzeń mobilnych. Wszystko ma być umieszczone w holu wejściowym do Szkoły.
17 maja 2023 r. Pan Starosta Marek Szczepański wręczył symboliczne czeki na realizację zaproponowanych przedsięwzięć w szkołach.

 
BEZPIECZNE WAKACJE

 

Akcja Hazard - Nie, dziękuję!

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli 24 maja w spotkaniu z panem Kamilem Osikowskim z Urzędu Celno - Skarbowego, oddział celny w Kwidzynie.

Podczas spotkania dowiedzieli się wielu informacji o pracy w służbie celnej, przemytach, ochronie obrotu towarowego, granicach morskiej, powietrznej i lądowej.

Akcja Hazard - Nie, dziękuję! pod patronatem Ministra Finansów i Ministra Edukacji ma na celu ukazać młodym ludziom, że hazard to nie są żarty, wiąże się z nim mnóstwo negatywnych konsekwencji. Hazard odnajdziemy też w Internecie, w grach komputerowych. Prowadzący przestrzegł młodzież, by nie logowali się na stronach zakazanych przez Ministra Finansów. Największym „uzależniaczem” są też automaty do gry. Osoby niepełnoletnie jako mniej dojrzałe emocjonalnie są najbardziej podatne na uzależnienia. Uświadomił też uczniom, że wpis do rejestru osób skazanych może przekreślić plany na przyszłość, marzenia. W takim rejestrze człowiek figuruje 15 lat.

Pan Osikowski opowiadając o zagrożeniach posłużył się wieloma przykładami z własnej pracy zawodowej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023”.

Dziękujemy Panu Kamilowi Osikowskiemu

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 49

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.