89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
105. rocznica odzyskania niepodległości

 

 

W piątek, 10 listopada obchodziliśmy w szkole 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Szkole odbył się uroczysty apel, w którym wzięły udział klasy drugie. Każda z klas przygotowała utwór o charakterze patriotycznym, który zaprezentowała podczas uroczystości. Pojawiły się takie utwory jak „Rota”, pieśni legionowe: „Wojenko, wojenko”, „Maszerują strzelcy”, „My, Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, oraz wiersz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie w ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.


Poprawiony: środa, 15 listopada 2023 09:05
 
Ogólnopolska akcja edukacyjna SZKOŁA PAMIĘTA

 

 

Uczestnicy wypraw „Łazika” przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej SZKOŁA PAMIĘTA. Młodzież wraz z opiekunem odwiedziła Cmentarz Ofiar Zbrodni Hitlerowskich w Chojnicach (u zbiegu ulic Gdańskiej i Wysokiej). Na cmentarzu spoczywają m.in. osoby zamordowane w Dolinie Śmierci. Na wielu grobach uczniowie zapalili znicze. Młodzież uczciła też przy obelisku w Lasku Miejskim pamięć trzech chojniczan zamordowanych w początkach II wojny światowej (Bembenka, Schreibera i Schoena). To była pożyteczna lekcja regionalnej historii.


Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2023 11:47
 
Olimpiada Języka Angielskiego

 

Olimpiada Języka Angielskiego 2023

 

20 października 2023 r. 26 uczniów CNT wzięło udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Konkurs trwał 60 min. a jego celem było określenie albo potwierdzenie stopnia znajomości języka angielskiego, zachęcenie uczniów do pielęgnowania pasji do nauki, ale także rozbudzanie umiejętności samodoskonalenia poprzez motywowanie uczestników do poszerzania horyzontów. Organizatorom konkursu zależało na tym, aby uczniowie rozwijali umiejętność wykazywania inicjatywy w procesie uczenia się i w rezultacie doskonalili przejmowanie kontroli nad tym procesem, poprzez na przykład samodzielne poszukiwanie wiarygodnych źródeł do nauki, podejmowanie decyzji dotyczących sposobów uczenia się i wyznaczanie celów. Etap II odbędzie się w dniach 13-24 listopada i będzie polegał na wykonaniu testu on-line.


Poprawiony: wtorek, 31 października 2023 10:52
 
NAUKOWY CZWARTEK

 

I NAUKOWY CZWARTEK w roku szkolnym 2023/2024

 

25 października 2023 r., tym razem wyjątkowo w środę, w ramach zapoczątkowanego w Naszej Szkole w roku szkolnym 2022/2023 cyklu „NAUKOWE CZWARTKI”, gościliśmy Pana Krzysztofa Skibę dyrektora ds. handlowych firmy A1 Sorter z Chojnic. Pan dyrektor zapoznał uczniów kształcących się w zawodach technik mechatronik, technik elektronik i technik elektryk z technologią EXOTEC Skypod – commerce - obecne trendy zakupów internetowych. W drugiej części wykładu omówił kwestię intralogistyki posługując się przykładami technologii przenośników i sorterów produkowanych przez firmę A1 Sorter w Chojnicach.


Poprawiony: czwartek, 26 października 2023 20:20
 
Ogólnopolska Olimpiada - I etap

 

POLTELEINFO Olimpiada Liderów Telekomunikacji i Informatyki

25 października 2023 r. odbył się pierwszy etap ogólnopolskiej olimpiady POLTELEINFO! W zmaganiach wzięło udział aż 25 uczniów z klas: III TI, III TPM, IV TI, V INF. Uczestnicy zmagali się z pytaniami z zakresu szeroko pojętej informatyki: od elektroniki komputerowej poprzez programowanie do obsługi baz danych. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ organizator zastrzega sobie czas do 6 tygodni na weryfikację zadań.

Trzymamy kciuki i liczymy na awans
do II etapu jak największej liczby uczniów!


 
Szkolne koło "Łazik"

 

„ŁAZIK” na szlaku

 

Nasze szkolne koło „Łazik” kolejny raz na szlaku. Tym razem zwiedzali jedno z najstarszych miast w Polsce - Kamień Krajeński, odnotowany już w kronice Galla Anonima. Odwiedzili też Moszczenicę, Radzim, Pamiętowo i Kęsowo.

Fot. na cmentarzu ofiar II wojny światowej w Radzimiu.


Poprawiony: środa, 25 października 2023 08:57
 
Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego 2023

 

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego 2023

 

12 października 2023 r. w audytorium Naszej Szkoły wręczono Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego. Z terenu naszego powiatu stypendia otrzymało 81 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W imieniu Marszałka stypendia wręczył Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Leszek Bonna.


Poprawiony: wtorek, 17 października 2023 07:52
 
„Energia i solidarność energetyczna”

 

Konferencja w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

 

Uczniowie z 2 klas: IV TBO i V BO wraz z opiekunami – 11 października 2023 roku wzięli udział w Konferencji pod hasłem: „Energia i solidarność energetyczna”, która odbyła się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Celem konferencji było przedstawienie dobrych praktyk w zakresie transformacji energetycznej połączonych z prezentacją profesora nauk ekonomicznych – Jerzego Hausera dotyczącą dostępnych technologii oraz źródeł ich finansowania.

Ponadto młodzież wzięła udział w 4 sesjach tematycznych: Energia jako wyzwanie rozwojowe, Transformacja energetyczna, Zielona zmiana w biznesie oraz Finansowanie transformacji.

Uczestnicy doszli do wniosku, że konieczne jest wdrożenie długofalowych działań i inwestycji służących transformacji polskiego ciepłownictwa i ogrzewnictwa oraz poszerzyli swoją wiedzę z zakresu nieodnawialnych oraz odnawialnych źródeł energii.


Poprawiony: wtorek, 17 października 2023 07:30
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 47

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.