89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Technikum nr 1 Chojnice
Technikum nr 1 dzieli się dobrem

 

DKMS - Technikum nr 1 dzieli się dobrem


Uczniowie i Nauczyciele Technikum nr 1 w Chojnicach od kilku lat aktywnie angażują się w walkę z nowotworami krwi. Od 15-16 lutego w naszej szkole odbywały się Dni Dawcy Szpiku. Jak co roku, całe przedsięwzięcie wsparł ksiądz Sławomir Kulczyk, który przeprowadził akcję informacyjną, w której wzięli udział wszyscy pełnoletni uczniowie z naszej szkoły. W akcji rejestracji pomogły Dziewczyny z klas III TBO oraz IV TBO, którym udało się przyjąć 21 formularzy rejestracyjnych.

Dziękujmy za Wasze zaangażowanie oraz chęć dzielenia się dobrem.


Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2024 20:49
 
EDU OFFSHORE WIND 2024

 

EDU OFFSHORE WIND 2024
„Zielony Tydzień Zawodowca”


„Zielony Tydzień Zawodowca” to  inicjatywa towarzysząca Edukacyjnym Targom Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024, które promuje zrównoważoną energetykę oraz edukację w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej w powiecie chojnickim.

Miło nam poinformować, że Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach było gospodarzem podczas uroczystego otwarcia „Zielonego Tygodnia Zawodowca” podczas którego zaproszeni goście, w tym również młodzież, mieli okazję posłuchać prelekcji na temat roli branży energetycznej w rozwoju powiatu i regionu oraz wyzwań edukacyjnych związanych z tym sektorem.

W kolejnym dniu tego wydarzenia uczniowie klas: technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum budowlanego oraz technikum elektrycznego wzięli udział w wykładzie  na temat morskiej energetyki wiatrowej: „Wiatr w Żagle Przyszłości”, który zakończył się ciekawą debatą na temat: „Czy rozwój morskich farm wiatrowych jest kluczowy dla przyszłości energetycznej Polski?”, Moderatorem debaty był: Maciej Mierzwiński, lider i ekspert w zakresie zielonej energetyki, CEE Energy Group. W tym samym czasie 4 inne klasy brały udział w warsztatach pod nazwą "Rozwijanie Kreatywnego Myślenia: Odkryj Potencjał Twojej Wyobraźni", a 2 kolejne miały okazję posłuchać o tym jak zaplanować swoją ścieżkę kariery. Następnie odbyły się prelekcje wygłoszone przez przedstawicieli firm takich jak: ZREMB, Mostostal, SPR POLSKA, których odbiorcami byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Ten etap zakończył się Quizem, w którym bezkonkurencyjna okazała się przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Uwieńczeniem Zielonego Tygodnia Zawodowców w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą ZIELONA ENERGIA WIATREM W ŻAGLE  PRZYSZŁOŚCI. Komisja konkursowa przyznała nagrody następującym osobom

1. Miejsce: Amelia Bosacka Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich
w Chojnicach

2. Miejsce: Zuzanna Ludzkowska Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach

3. Miejsce: Malwina Homernik Technikum nr 2 w Chojnicach

Wyróżnienia:

1. Izabela Kobus Zespół Szkół w Malachnie

2. Maciej Chrzan Technikum nr 1 w Chojnicach

Przez cały czas uczniowie mieli okazję skorzystać z porad w Mobilnym Punkcie Informacyjnym o Funduszach Europejskich „DOPASUJ WSPARCIE UNIJNE DO SWOICH POTRZEB – czyli jak zaplanować rozwój na najbliższe lata-ZAPLANUJ SWOJĄ KARIERĘ”.

 

Dziękujemy za to, że mieliśmy okazję skorzystać z wiedzy, która w obecnym czasie jest dla nas tak ważna. Następnym etapem będzie udział naszych uczniów  w Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND w AmberExpo w Gdańsku.


Poprawiony: piątek, 01 marca 2024 10:20
 
Zmiana planu lekcji

 

 


UWAGA !

Od poniedziałku 12 lutego 2024 r. obowiązuje zmieniony plan lekcji.

Szczegóły w zakładce PLAN LEKCJI i w e-dzienniku.

 
SPOTKANIA Z RODZICAMI

 

SPOTKANIA Z RODZICAMIZAPRASZAMY

25 stycznia 2024 r.

czwartek

godz. 16:30

Poprawiony: piątek, 19 stycznia 2024 08:50
 
Wycieczka do Berlina

 

Wycieczka do Berlina


W poniedziałek 18 grudnia 2023 roku uczniowie klas III TMC i III TBO udali się na wycieczkę do stolicy Niemiec. Celem było zapoznanie uczniów z historią i kulturą naszych zachodnich sąsiadów, przedstawienie najciekawszych zabytków tego miasta. Gdy dotarliśmy przywitała nas Pani przewodnik, która oprowadzała uczestników po centrum Berlina. Zobaczyliśmy między innymi Reichstag, Bramę Brandenburską, Plac Paryski, Hotel Adlon Kempinski i pomnik Holocaustu. Przespacerowaliśmy 1,5 kilometrowy odcinek wzdłuż Alei pod Lipami, zobaczyliśmy Starą Komendanturę, Operę Państwową, Zbrojownię- Niemieckie Muzeum Historyczne, Uniwersytet Humboldtów. Byliśmy przy murze upamiętniającym walkę „Solidarności” o wolność i demokrację, w muzeum etnograficznym i na wystawie Volkswagena. Ostatnim celem naszej wyprawy był udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Dziękujemy opiekunkom, Paniom: Annie Arkuszyńskiej, Małgorzacie Bembenek, Magdalenie Kopp Ostrowskiej, Weronice Wieczorek i Ewelinie Migulinie.


Poprawiony: środa, 03 stycznia 2024 08:19
 
BOŻE NARODZENIE 2023

 

 
Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego

 

Spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego

 

11 grudnia w szkolnym audytorium odbyło się spotkanie Urzędników Urzędu Skarbowego w Chojnicach z wszystkimi uczniami klas maturalnych. Podczas prelekcji pracownicy US przedstawili maturzystom m.in. z jakich usług można skorzystać w e-US, opowiedzieli o e-korespondencji oraz omówili procedurę zakładania profilu zaufanego. Dziękujemy za spotkanie!


Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2023 10:59
 
Szkolny etap Olimpiady

 

Olimpiada znajomości Afryki


4 grudnia odbył się szkolny etap Olimpiady znajomości Afryki, w którym wzięło udział 37 uczniów. Spośród wszystkich uczestników najlepsze wyniki uzyskali: Bartosz Landowski z 4 TSE oraz Igor Zarębski z 4 TPM.

Już w marcu będą oni reprezentować naszą Szkołę w zawodach II stopnia w Gdyni.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!


Poprawiony: środa, 13 grudnia 2023 09:45
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 50

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.