89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
EDU OFFSHORE WIND 2024

 

EDU OFFSHORE WIND 2024
„Zielony Tydzień Zawodowca”


„Zielony Tydzień Zawodowca” to  inicjatywa towarzysząca Edukacyjnym Targom Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024, które promuje zrównoważoną energetykę oraz edukację w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej w powiecie chojnickim.

Miło nam poinformować, że Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach było gospodarzem podczas uroczystego otwarcia „Zielonego Tygodnia Zawodowca” podczas którego zaproszeni goście, w tym również młodzież, mieli okazję posłuchać prelekcji na temat roli branży energetycznej w rozwoju powiatu i regionu oraz wyzwań edukacyjnych związanych z tym sektorem.

W kolejnym dniu tego wydarzenia uczniowie klas: technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technikum budowlanego oraz technikum elektrycznego wzięli udział w wykładzie  na temat morskiej energetyki wiatrowej: „Wiatr w Żagle Przyszłości”, który zakończył się ciekawą debatą na temat: „Czy rozwój morskich farm wiatrowych jest kluczowy dla przyszłości energetycznej Polski?”, Moderatorem debaty był: Maciej Mierzwiński, lider i ekspert w zakresie zielonej energetyki, CEE Energy Group. W tym samym czasie 4 inne klasy brały udział w warsztatach pod nazwą "Rozwijanie Kreatywnego Myślenia: Odkryj Potencjał Twojej Wyobraźni", a 2 kolejne miały okazję posłuchać o tym jak zaplanować swoją ścieżkę kariery. Następnie odbyły się prelekcje wygłoszone przez przedstawicieli firm takich jak: ZREMB, Mostostal, SPR POLSKA, których odbiorcami byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Ten etap zakończył się Quizem, w którym bezkonkurencyjna okazała się przedstawicielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Uwieńczeniem Zielonego Tygodnia Zawodowców w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą ZIELONA ENERGIA WIATREM W ŻAGLE  PRZYSZŁOŚCI. Komisja konkursowa przyznała nagrody następującym osobom

1. Miejsce: Amelia Bosacka Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich
w Chojnicach

2. Miejsce: Zuzanna Ludzkowska Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach

3. Miejsce: Malwina Homernik Technikum nr 2 w Chojnicach

Wyróżnienia:

1. Izabela Kobus Zespół Szkół w Malachnie

2. Maciej Chrzan Technikum nr 1 w Chojnicach

Przez cały czas uczniowie mieli okazję skorzystać z porad w Mobilnym Punkcie Informacyjnym o Funduszach Europejskich „DOPASUJ WSPARCIE UNIJNE DO SWOICH POTRZEB – czyli jak zaplanować rozwój na najbliższe lata-ZAPLANUJ SWOJĄ KARIERĘ”.

 

Dziękujemy za to, że mieliśmy okazję skorzystać z wiedzy, która w obecnym czasie jest dla nas tak ważna. Następnym etapem będzie udział naszych uczniów  w Edukacyjnych Targach Kariery EDU OFFSHORE WIND w AmberExpo w Gdańsku.


Poprawiony: piątek, 01 marca 2024 10:20
 

Branżowa Szkoła II

Szkoła Policealna

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.