89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home aktualności
ogólne
Międzyszkolny Turniej Szkół Elektronicznych Województwa Pomorskiego.

W poniedziałek 19 marca 2018r. drużyna elektroników

Artur Knopek i Kamil Młodzianowski  III TEE

wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Szkół Elektronicznych w Województwie Pomorskim. Turniej przebiegał w dwóch częściach - pisemnej (test - 45 minut) oraz praktycznej (montaż i lutowanie oraz regulacja układu elektronicznego - 2 godziny).

W rywalizacji brały udział drużyny z ośmiu szkół m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejcherowa, Słupska, Starogardu Gd.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie, walkę i sukces!!!

 

 
Lekcje uświadamiające o handlu ludźmi

Dnia 13 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji
w Chojnicach  przeprowadził lekcję  w klasach  IV Technikum. Spotkanie obejmowało aktualną problematykę handlu ludźmi oraz zagrożeń wynikających z podejmowania pracy poza granicami kraju.

Policjant uwrażliwiał na sytuację, opowiedział o handlu ludźmi, niewolniczej pracy, do której trafiają ci, którzy zlekceważą zasady bezpieczeństwa. Aspirant ostrzegał, że należy sprawdzić pracodawcę, podał miejsca, gdzie podadzą informację o legalności osoby, firmy, która oferuje pracę za granicą.

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 15:30
Więcej…
 
Lekcje o cyberprzemocy

Dnia 12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach Straż Miejska przeprowadziła zajęcia z młodzieżą  klas I-III Technikum na temat CYBERPRZEMOCY.
Cyberprzemoc – czyli zagrożenia jakie niosą współczesne technologie.  
Podczas spotkań  funkcjonariusze zwrócili  uwagę na problem cyberprzemocy w społeczności szkolnej, poszerzyli wiedzę uczniów na  temat cyberprzemocy i fonoholizmu, uświadomili  skutki nadużywania nowoczesnych środków przekazu – Internetu, telefonów komórkowych, wzbogacili wiedzę, poprzez podanie różnych przykładów z życia,  na temat prawidłowego i rozsądnego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych. Ponadto  podkreślili skutki nadmiernego korzystania z komputera, Internetu i telefonu komórkowego dla zdrowia i rozwoju.
Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 15:24
 
Spotkanie z rysownikiem

Uczniowie klasy I TB uczestniczyli w zajęciach z chojnickim rysownikiem i wydawcą Jackiem Klajną. Zajęcia miały praktyczny charakter, bowiem młodzież wykonywała ćwiczenia plastyczno-architektoniczne przygotowane przez zaproszonego gościa. Uczniowie wysłuchali też prelekcji na temat architektury w daw-nych Chojnicach i otrzymali rysunki kilku obiektów. Jacek Klajna od wielu lat zajmuje się rysunkiem miejskim. Pieczołowicie odtwarza ołówkiem dawne budynki, miejsca, elementy krajobrazu. Wydał kilka te-czek z rysunkami oraz kalendarzy z historycznymi wi-dokami. Jest także redaktorem miesięcznika „Chojniczanin.pl”. Udział w spotkaniu bezspornie poszerzył wiedzę młodzieży z zakresu historii budownictwa i architektury w mieście i w regionie.

Kazimierz Jaruszewski

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Tego dnia, jak co roku,  nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją widzę z zakresu poprawności językowej, rozwiązując test konkursowy. Każda klasa przygotowała również plakaty związane z różnymi zagadnieniami kojarzącymi się z naszym językiem ojczystym. Młodzież bardzo kreatywnie podeszła do tego zadania, za co wszystkim należą się podziękowania.

Więcej info poniżej

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 16

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.