89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home Aktualności
ogólne
Wielkanoc 2018

 

Z okazji świąt Wielkiej Nocy


wszystkim pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom


życzymy szczęścia,


pogody ducha


i czasu spędzonego z najbliższymi.

 
Z wizytą na Politechnice Gdańskiej

21 marca 2018 r. uczniowie klas informatycznych zwiedzali Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze studentami i wykładowcami uczelni. Uczestniczyli w pokazach w laboratoriach: sieci komputerowych, animacji Motion Captur, innowacyjnych zastosowań informatyki, robotów przemysłowych, robotów mobilnych, udźwiękawiania filmów, technologii VoIP.

To nie koniec naszych spotkań ze studentami Politechniki Gdańskiej. Konsekwencją tego wyjazdu jest przystąpienie naszej szkoły do projektu „Kariera na ETI”. Ma ona na celu zachęcić tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów na jednym z kierunków, jakie oferuje wydział, zaś uczniów pozostałych klas do zainteresowania najnowszą technologią.

 
Międzyszkolny Turniej Szkół Elektronicznych Województwa Pomorskiego.

W poniedziałek 19 marca 2018r. drużyna elektroników

Artur Knopek i Kamil Młodzianowski  III TEE

wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Szkół Elektronicznych w Województwie Pomorskim. Turniej przebiegał w dwóch częściach - pisemnej (test - 45 minut) oraz praktycznej (montaż i lutowanie oraz regulacja układu elektronicznego - 2 godziny).

W rywalizacji brały udział drużyny z ośmiu szkół m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejcherowa, Słupska, Starogardu Gd.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie, walkę i sukces!!!

 

 
Lekcje uświadamiające o handlu ludźmi

Dnia 13 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji
w Chojnicach  przeprowadził lekcję  w klasach  IV Technikum. Spotkanie obejmowało aktualną problematykę handlu ludźmi oraz zagrożeń wynikających z podejmowania pracy poza granicami kraju.

Policjant uwrażliwiał na sytuację, opowiedział o handlu ludźmi, niewolniczej pracy, do której trafiają ci, którzy zlekceważą zasady bezpieczeństwa. Aspirant ostrzegał, że należy sprawdzić pracodawcę, podał miejsca, gdzie podadzą informację o legalności osoby, firmy, która oferuje pracę za granicą.

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 15:30
Więcej…
 
Lekcje o cyberprzemocy

Dnia 12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach Straż Miejska przeprowadziła zajęcia z młodzieżą  klas I-III Technikum na temat CYBERPRZEMOCY.
Cyberprzemoc – czyli zagrożenia jakie niosą współczesne technologie.  
Podczas spotkań  funkcjonariusze zwrócili  uwagę na problem cyberprzemocy w społeczności szkolnej, poszerzyli wiedzę uczniów na  temat cyberprzemocy i fonoholizmu, uświadomili  skutki nadużywania nowoczesnych środków przekazu – Internetu, telefonów komórkowych, wzbogacili wiedzę, poprzez podanie różnych przykładów z życia,  na temat prawidłowego i rozsądnego korzystania z Internetu i telefonów komórkowych. Ponadto  podkreślili skutki nadmiernego korzystania z komputera, Internetu i telefonu komórkowego dla zdrowia i rozwoju.
Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 15:24
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 17

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.