89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home Aktualności
ogólne
Mikołajki 2018

Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedzał klasę po klasie i wszystkich bez wyjątku obdarowywał słodyczami. Dla odważnych miał szereg pytań i zadań do rozwiązania, z którymi większość uczniów i nauczycieli poradziła sobie znakomicie.

Do zobaczenia za rok ho ho ho……

galeria foto - kliknij fotkę

 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Tegoroczna gala wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów odbyła się na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Stypendia otrzymało 211 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego za najlepsze w swoich szkołach wyniki w nauce. W naszej szkole najlepsze wyniki nauczania uzyskali: Wiktoria Kruszczyńska w liceum oraz Mateusz Naklicki w technikum. Wielkie gratulacje dla naszych stypendystów za rok szkolny 2017/2018.

 
Plan próbnych matur i lekcji na dni 28-30 listopada

WAŻNE !!!

Szczegółowe informacje dotyczące matury próbnej oraz rozkład dzwonków na dni 28-30 listopada 2018r.

!!! kliknij na zdjęcie !!!

 
100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości,

jaki ludność polską w tym momencie ogarnął.

Po latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie!

Własne państwo! Na zawsze! (...)

Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)"

Jędrzej Moraczewski

100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy. Następnie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Młodzież wysłuchała wierszy skupionych wokół tematów marzeń o wolności, walki o niepodległość, losów żołnierzy polskich. Zebrani usłyszeli również pieśni patriotyczne m. in. „Rotę”. „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko” oraz „Ojczyzno ma”.

galeria foto-kliknij zdjęcie

 
OTRZĘSINY

Jest tradycją, iż aby przyjąć pierwszaków w poczet "pełnoprawnych" uczniów  muszą przejść otrzęsiny. Zabawę otrzęsinową przygotowali ubiegłoroczni zwycięzcy - klasa II TB wraz z wychowawcą. Już w pierwszej konkurencji szacowne jury, które składało się z przedstawiciela dyrekcji i wszystkich klas II, miało twardy orzech do zgryzienia. Oceniali bowiem występy (prezentacje) poszczególnych klas, gdzie istotny był pomysł, integracja całej klasy oraz wyraz artystyczny. Następnie uczniowie II TB przeprowadzili przygotowane dla pierwszaków i ich wychowawców konkurencje zmuszające do kreatywnego myślenia, współdziałania całej klasy oraz posiadania elementarnej wiedzy dotyczącej życia szkolnego. Zwycięstwo wywalczyli uczniowie klasy I mechatronik,  na drugim miejscu uplasowali się budowlańcy, a na trzecim informatycy. Wszystkim uczniom dziękujemy za radosny udział w zabawie i witamy w naszej szkolnej społeczności uczniowskiej.

A. Kosmalska

galeria foto -kliknij na zdjęcie!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 17

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.