89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home Aktualności
ogólne
Zmiana planu lekcji

 

 


UWAGA !

Od poniedziałku 27 kwietnia 2020 r. obowiązuje zmieniony plan lekcji.

Szczegóły w zakładce PLAN LEKCJI i w e-dzienniku.

Poprawiony: środa, 06 maja 2020 18:01
 
Góra Grosza podliczona !!!

Aż nie do wiary,

że z pojedynczych grosików można uzbierać 562 zł.

A jednak, tyle właśnie wspólnymi siłami udało się zebrać i przekazać na rzecz fundacji „Towarzystwo Nasz Dom”.

Są to środki przeznaczone na wsparcie dzieci, które nie wychowują się w domach rodzinnych .

Wielkie podziękowania dla każdego, kto dorzuciłswój grosik do naszej „góry”

 
„Szlachetna Paczka”

Weekend Cudów w tym roku to 7-8 grudnia, a jest to finał akcji „Szlachetna Paczka” Również nasza szkoła ma swój udział w spełnianiu marzeń potrzebujących, a konkretnie w zorganizowaniu paczki dla pana Jana, który skromnie chciał opał na zimę, żywność i środki czystości. Odzew społeczności szkolnej przerósł wszelkie oczekiwania, a w akcję włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Mogliśmy spełnić oczekiwania pana Jana z nawiązką (drewno, węgiel, żywność, odzież, środki czystości, ale również coś z wyposażenia domu, oraz takie ekstra marzenie, którym była encyklopedia powszechna). Fantastyczni uczniowie rozładowali węgiel i poukładali drewno, z trudem też zmieścili wszystkie prezenty w małym pokoiku pana Jana. Byliśmy też świadkami ogromnego wzruszenia i łezki w oku naszego obdarowanego, który wyraził ogromną wdzięczność i podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzyli PACZKĘ. Wielkie dzięki i gratulacje Technikum nr 1.

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 10:25
 
Mikołajki

To już tradycja, że 6 grudnia odwiedza Technikum nr 1 św. Mikołaj, wędruje od klasy do klasy, rozdaje smakołyki, ale też zadaje, często bardzo trudne pytania. Oczywiście nie robi wszystkiego sam, ma od tego pomocne Elfy i Mikołajki. Był to bardzo miły przerywnik w czasie lekcji, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Zapraszamy za rok …… ho, ho….

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 10:20
 
Lekcja z policją

 

W dniach 18,19 listopada w Technikum nr 1 w Chojnicach pani porucznik Anna Kruk z Aresztu Śledczego oraz pan asp. sztab. Dariusz Piekarski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach  przeprowadzili lekcje w klasach  drugich  technikum na temat  konsekwencji  prawnych wobec nieletnich, związanych z naruszeniem przepisów prawa w związku z używaniem środków odurzających, substancji psychotropowych oraz środków zastępczych, tzw. dopalaczy.
Policjant omówił takie zagadnienia jak czyn karalny, demoralizacja, podał przy tym różne przykłady. Zwrócił uwagę na to, jakie środki może zastosować Sąd, jakie Policja. Mówił o skutkach prawnych w przypadku prowadzenia samochodu przez osobę nieletnią będącą pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, dopalaczy. Ponadto dokładnie omówił kwestię cyberprzemocy, zwrócił szczególną uwagę  na to, czego nie można umieszczać  w Internecie.
Pani Anna Kruk opowiedziała uczniom na czym polega praca funkcjonariuszy Służby Więziennej, jaką mają rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu, kto ma jaką funkcję w więzieniu.
Ponadto  przedstawiła prezentację pt; "Nie warto ryzykować by trafić do więzienia", odtworzyła film przedstawiający młodych ludzi, którzy złamali prawo i trafili do więzienia. Omówione zostały obowiązki skazanego oraz warunki bytowe jakie stwarza się osobom pozbawionym wolności. Prowadząca  podała przykłady za jakie wbrew pozorom "błahe" przewinienia młodzi ludzie otrzymują wyroki skutkujące pozbawieniem wolności.
Prelekcje  na temat konsekwencji nieprzestrzegania prawa wśród młodzieży spotkała się z dużym zainteresowaniem. Młodzież chętnie zadawała pytania. Lekcje  te miały stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka.

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 17:16
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 17

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.