89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
DZIEŃ BUDOWLAŃCA

DZIEŃ BUDOWLAŃCA 2021

Dzień Budowlańca to inicjatywa, która powstała w czasach powojennych. Miała ona na celu upamiętnienie niezwykłego trudu i tempa, z jakimi Polska podniosła się po II wojnie światowej. Święto, obchodzone 25 września, w szczególny sposób miało zwrócić uwagę na rolę w tym procesie prostych robotników - budowlańców, którzy w pocie czoła wykonywali swoją pracę najlepiej, jak potrafili.

Niegdyś Dzień Budowlańca był bardziej celebrowany. Kończono wcześniej pracę i świętowano do białego rana. Dziś przechodzi raczej bez echa, czasami będąc tylko wspominanym w mediach.

Z tej okazji, w piątek, 24 września w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne młodzieży uczęszczającej do klas budowlanych. Zaproszenie przyjęli: URBANIAK INWESTYCJE oraz ARPI PUR. Uczniowie mieli okazję poznać technologię nowoczesnych metod termoizolacji budynków pianą poliuretanową oraz zobaczyć niezbędny do tej pracy sprzęt. Pracownicy URBANIAK INWESTYCJE przybliżyli młodzieży specyfikę prowadzenia działalności budowlanej jaką jest development.

Pani architekt Amanda Buza, absolwentka naszego technikum budownictwa, opowiedziała jak wyglądała jej ścieżka zawodowa, co było bardzo cenne dla uczniów i uczennic, które marzą o studiach architektonicznych.

Organizatorem szkolnych obchodów Dnia Budowlańca była Pani Monika Dykier.


Poprawiony: środa, 29 września 2021 20:07
 

CKZ-młodociani


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.