89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ technikum1chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home Aktualności lekcje edukacyjne - krwiodawstwo
lekcje edukacyjne - krwiodawstwo

Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem , który otrzymaliśmy ponownie w tym roku szkolnym, dodał nam wiatru w żagle. Pragniemy poszerzyć grono naszych krwiodawców, w związku z tym  ks. Sławomir Kulczyk wspólnie z panią Bogumiłą Hamerską postanowili zorganizować prelekcję prowadzoną przez  profesjonalistów.  A dwa dni później wizyta „kwiobusa” i pobrano ponad 10 litrów krwi !!! BRAWO

więcej informacji poniżej: kliknij  więcej

 

 

W środę (27.02.2019 r.) na małej sali sportowej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II ze Słupska, którzy przez 45 minut opowiadali uczniom naszej szkoły o idei honorowego oddawania krwi.  Uczniowie mogli dowiedzieć się nie tylko jak przebiega proces poboru krwi,  ale także uzyskali informacje jak cenny i potrzebny jest każdy jej litr (w Polsce w każdej minucie przetaczany jest litr krwi). Prelekcja połączona była także ze świadectwem Pana Mieczysława, który w swoim życiu oddał 60 litrów krwi. Eksperci z Centrum Krwiodawstwa dzielili się wieloma cennymi informacjami, odpowiadali na pytania i pozostawili materiały informacyjne.

Zwieńczeniem spotkania, które odbyło się w środę jest  dzisiejsza  (1.03.2019 r.), kolejna  już,  wizyta „krwiobusa”, w którym zarówno młodzież jak i nauczyciele mogli oddać krew. Dzięki propagowaniu idei krwiodawstwa, szkolne grono dawców krwi  poszerzyło się, ponieważ tego dnia pobrano 10800 ml krwi od 24 dawców  . Wszystkim tym osobom gratulujemy odwagi i dziękujemy J.

 

 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.